Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan ragadhat össze szétvála...

Hogyan ragadhat össze szétválaszthatatlanul két teljesen közönséges mágnes?

Figyelt kérdés

Vannak ugye ezek a mágnes-darabkákból álló, alapvetően karkötőnek szánt láncok: a karja köré tekeri az ember, a mágnesek összetapadnak, és megtartják a láncot a kezeden, de lévén csak egyszerű, gyenge kis mágnesek, könnyen szét is választhatóak, így bármikor le is tudod venni a láncot.


Ehhez képest nemrégiben a feleségem csak úgy tudta lefejteni a karjáról az ilyen elven működő karkötőjét, hogy elvágta a mágneseket láncba fűző damilt, mivel két mágnesdarab úgy összeragadt, hogy én sem tudtam szétszedni őket még úgy sem, hogy megpróbáltam valami éket verni közéjük.


Ez mitől lehetséges, mi ennek a magyarázata?

(Az biztosan tudható, hogy nem lettek leöntve semmivel, semmibe nem lett belenyúlva velük, se semmi ilyesmi - annál is inkább, hogy ugye az egész lánc ilyen mágnesdarabkákból áll, de a többi továbbra is könnyen szétválasztható volt, mint rendesen, csak ez a bizonyos két darab, ez tapadt össze teljesen.)

Szóval ez mitől lehet, mi ennek az oka? És hogy lehet szétszedni őket?


2012. márc. 20. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb, próbáld meg demágnesezni. Ha azzal sem jön szét akkor ott valami bibi van (de nemtudom mi lehet az). Vagy neodínium mágnesből készült XD :D két gondolat. Nedvesség került közé bár nemhiszem, hogy olyan sima felület lenne, hogy összetapad a nevességtől. Elcsúsztatni se lehetett? Vagy nagyon feltöltődött(gyüjtőmágnes)
2012. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elcsúsztatni se. Hogy pontosan milyen mágnes, azt nem tudom, csak azt, hogy mattfekete színűek és könnyűek.
2012. márc. 20. 10:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg a demágnesezés hogy működik, hogyan kivitelezhető?
2012. márc. 20. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínű neodímium. Hogy miért raktak bele azt is, ahhoz a karkötő céljáról kellene többet tudni. A kutatások szerint nincs maradandó pozitív élettani hatása.
2012. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el a roncstelepen lévő nagy mágneses emelőket felveszi meg lerakja egy gomb segítségével... általában tekercselve szokott kinézni... De ez pl olyan amikor egy acél rudat hozzáraksz egy mágnes utána vmilyen szinte ő is felszedi a fémport vagy kisebb tárgyakat. De az acélt ugyanígy demágnesezni lehet tehát elveszed róla a töltéseket. Pontosan nemtudom, hogy működik csak a melóba használunk ilyet. Én vegyész vagy a fizika a gyengém :S :D
2012. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval a neod. mágnesek így össze tudnak tapadni... de akkor a többi hogyhogy nem tapadt össze ugyanígy? Mert elvileg ugye a lánc minden szeme ugyanolyan.
2012. márc. 20. 11:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Á. Kösz. :)
2012. márc. 20. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A neodínium mágnes a legerősebb ez tény... pl volt egy ilyen fal. Ebből a mágnesből Képes volt egy sörétes puskából kilőtt söréteket eltéríteni. persze csak kis ívben de annyira erős. Viszont drága is szóval nemtudom, hogy rakhattak e bele. Meg lehet vizsgálni. Tapassz össze kettőt a könnyen szétjövősből meg azt a kettőt ami úgy összevan tapadva és teszteld egy gamekapoccsal vagy vmi könnyű dologgal... Feltűnően nagy különbséget kell majd látnod.... ha az neodínium... am igaza van annak a hozzászólónak, h a neodíniumnak se pozitív élethatása nincsen...
2012. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és minden infót. Most már okosabb lettem. :)
2012. márc. 20. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!