Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Föld korüli pálya mechanizmusa...

Föld korüli pálya mechanizmusa, akkor hogy is?

Figyelt kérdés

Bárhol olvasok róla mindenhol egyszerűen leírják, hogy xy föld körüli pályára állt, mintha ez olyan természetes lenne, de valódi érthető dolgot sehol sem találtam. Alacsony föld körüli pályára állítás, hogy működne elméletben? Függőleges indítás után parabolapályáról kerül elipszis pályára, amihez kb. 7,9 km/s sebesség kell?! Ebből levonhatjuk azt a sebességet amit a föld forgása biztosít, kb. 0,46 km/s. Ezután hogy számolhatunk üzemanyag szükségletet? (aluminium-oxid, 1 fázis, 2. fázis hidrogén + oxigén).Kell valami meghajtás, hogy a pályán tartsuk, vagy elvileg a 7,9km/s-os sebességével végig a pályán marad, csak véges időben, nem is cél végtelenül fenttartani . Valami fizikuszseni egy érthető átfogó magyarázattal tudna szolgálni?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget


2012. márc. 20. 16:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy 200km magasságra gondoltam.
2012. márc. 20. 16:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen leírtad a dolgokat. A 7.9 km/s sebesség a Föld körüli körpályán repülő (szabadon eső) test minimális sebessége meghajtás NÉLKÜLI esetben. Persze meghajtás esetén ez lehet jóval kevesebb is. Viszont a 200 km az igencsak alacsony pálya. Ott még jelentékeny lehet a - mégoly ritka - légkör fékező hatása is. Szükség lehet a fékeződés miatti sebességveszteség kompenzálása.
2012. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!