Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A diszperziós kötés erősségéne...

A diszperziós kötés erősségének szempontjából a méret és az elektronszám egy vagy két külön tényező?

Figyelt kérdés
A könyv két külön helyen írja az a diszperziós kötés erősségre vonatkozóan a mérettől és az elektronszámtól való függést. A méretnél azt írja, hogy minél nagyobb a méret, annál erősebb a kötés, mert nagyobb felületen tudnak érintkezni a molekulák. Viszont én ezt csak arra tudom visszavezetni ,hogy egy nagyobb méretű molekulában több az elektron, tehát a molekula több elektronnal tud vonzódni az ideiglenesen pozitív töltésű részekhez (ami egy nagyobb elektronszámú molekula esetében szintén nagyobb, mert a protonok száma megegyezik az elektronokéval). (Az elektronszámnál nem ír konkrétumot csak annyit ,hogy minél több elektronja van a molekuláknak annál nagyobb a kötés erőssége.) Akkor most a méret és az elektronszám két külön tényező, vagy valójában egy?
2012. márc. 20. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Te tetted fel 1 órája a hidrogénes kérdést?
2012. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha.
2012. márc. 20. 21:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben kaptam telefonon egy olyan választ ,hogy a méret igazából azért számít, mert ha sok elektronhéja van egy atomnak, akkor vannak elektronok ,amik távol vannak az atommagtól, kisebb az atommag ráhatása, és jobban tudnak kötődni más atommagokhoz.
2012. márc. 20. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. A kutya ott van elásva, hogy egy perióduson belül az atomok mérete jelentősen nem változik (sőt egyre kisebb lesz), mert ugyan az az elektronhély töltődik egyre több elektronnal. A következő periódusban eggyel nagyobb lektronhély miatt a méret jelentősen megnő. Ez lehet az oka a látszólagos ellentmondásnak. (már ha jól értettem a kérdést :-)
2012. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!