Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akkor ez a csillagászati...

Akkor ez a csillagászati teleszkóp okulár mekkora? Többi lent.

Figyelt kérdés
Olvasgattam az okulárokról a csillagászati teleszkópoknál. Láttam, hogy a leggyakoribb az 1.25, de van 2-es is. Az én okuláromra nem 1.25 van ráírva, hanem 12.5 mm. Lemérve 2,4 cm az átmérője annak a felének, amelyik a távcsőbe megy. Én még nem nagyon értek hozzá sajnos, ezért kérdem.

2012. márc. 21. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmmmm...


Az okkulároknak két jellemző mérete van. A fókusztávolsága és a kihuzat mérete. Az 1.25, és a 2 jellemzően a kihuzat mérete, mégpedig inchben! Legalábbis ilyen rövid fókuszú okkulárok nem igen használatosak. Amit mértél az pont a kihuzat mérete lehet. a 2.4 cm az igazából 2.54 cm és az pont 1 inch (vagy coll, ahogy jobban tetszik). A 12.5 mm az a fókusza lehet (azt gyakorlatilag mindig mm-ben mérik és adják meg)


maci

2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor az enyém 1"-es? Csak mert azt hittem, 1.25"-ös, és vettem hozzá egy zenittükröt a neten, ami ma jött meg, utána meg jött a koppanás, mert az okulárom beleesik a zenitbe, a zenittükör meg nem megy bele a távcsőbe. Akkor most buktam. És ilyen zenittükröt hol lehet venni? Esetleg használtan, cserélni?
2012. márc. 21. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán itt próbáld meg:


[link]


maci

2012. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csillagvaros.hu fórumán is szétnézhetsz, illetve próbálj meg beszélni a tavcso.hu vagy a makszutov.hu-sokkal.
2012. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!