Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a Nap és a Föld...

2xSü kérdése:

Mekkora a Nap és a Föld közötti mágneses erő? (Nem házi feladat. )

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, hogy ugye a Föld is és a Nap is mágneses mezővel rendelkezik, így elméletileg hatniuk kell egymásra. A kérdés az, hogy milyen jellegű ez az erő (vonzás-taszítás), illetve mondjuk a gravitációs vonzáshoz képest mekkora ez az erő. Illetve a Nap mágneses erővonalainak változásai ellenére rendelkezik-e kívülről egy fix mágneses irányultsággal, és mennyire változékony ez a mező erő és irányultság tekintetében.


Kiegészítő kérdés: Hatással lehet-e a Nap mágneses mezeje a Föld mágneses védőpajzsának hatásfokára?


2012. márc. 28. 11:50
 1/4 anonim válasza:
0%
k*rva nagy
2012. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el kiindulásnak:

[link]

2012. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: A válaszod értékelhetetlen. (Illetve értékeltem, csak nem előnyödre…)


#2: Igen, ezt olvastam, de ebből nem sok mindenre lehet következtetni a kérdésemet illetően. Legalábbis én nem igazán tudok a teslákkal mit kezdeni, ha nem ismerem az összes többi paramétert, ami a vonzóerő kiszámításához kellene. (Különben is túl régen is tanultam már fizikát ahhoz, hogy magam számolgassam ki úgy, hogy lehet, hogy a valóságtól egészen eltérő eredményt kapok az elhanyagolások és egyebek miatt.)


#3: Egyelőre még nem állt módomban megnézni a videót, de meglesem. Gondolom ez inkább csak a kiegészítő kérdésre fog választ adni.

2012. márc. 28. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!