Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lehetséges, hogy az...

Nem lehetséges, hogy az emberek megítélésében tudat alatt szerepet játszik a kibocsátott szaguk és ez valójában része annak a jelenségnek, amit "kisugárzás"-nak hívunk?

Figyelt kérdés
És itt most nem az érezhető testszagokról beszélek, hanem a tudatosan nem érzett illatanyagokról, feromonokról. Valahogy úgy, mint a Parfüm c. könyvben. Ismerek olyan embereket, akik valahogy vonzzák a társaságot, pedig semmit sem csinálnak, és olyanokat is, akik teljesen értelmes, normális emberek, mégis soha senki nem veszi észre őket. Úgy gondolom, a "kisugárzás"-nak van valamilyen tudományos magyarázata. Nem lehet, hogy a szemmel nem látható szagok azok?
2012. ápr. 4. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert ennyire nem vagyunk primitívek. Legalábbis én nem. Az emberek nagy részét nem bírom, de ha valaki értelmes, hasonló gondolkodású mint én, azt igen. Nem szoktam csak úgy kedvelni emberek társaságát, valami megmagyarázhatatlan okból.
2012. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nőknél ez 100%

Megérzik a férfiak immunrendszerét (nem tudatosan), és azt érzik kellemesnek (az a bizonyos szikra), amelyik a legjobban különbözik az övéktől.


Férfiakra úgy hat a női feromon, hogy magabiztosabb lesz tőle. Értelemszerűen, amelyik nő több feromont termel...

2012. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "kisugárzásnak" inkább a metakomunikációhoz van köze. Az meg nem túl tudatos általában szóval részben jó helyen keresgélsz legalábbis szerintem.

A kommunikáció igen nagy százaléka tudat alatt folyik le. Mimika, gesztusok egy-egy csak a kollektív tudatalatti számára értelmezhető szóösszetétel stb. Persze ez részemről csak elmélkedés, de mint mondtam a kommunikáció tudat alatt előbb hat a véleményünkre mint a hormonok, főleg hogy az ilyen hatásokat el lehet nyomni.

2012. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 $ € Ž válasza:

Jó kisugárzása lehet olyannak is, aki 10 méterre van tőled. addig meg csak nem ér el a "szaga".


Én is több helyen hallottam ilyenről, és szerintem van is ilyen szag. De ez csak egy részlete az egésznek. Tehát ha valaki sikertelen, az nem foghatja csupán arra, hogy "rossz a szagom, így jártam".

2012. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az említett feromonok szexuális dolgokba beleszólhatnak, de ezen kívül nem igazán van szerepük. Szóval a férfo-női kommunikáció, meg az a bizonyos "szikra" részben magyarázható ezzel, de az, hogy a terem végében álló előadót szimpatikusnak tartom, ahhoz nem sokat ad.

Bizonyos szagok persze érezhetőek, de az a gond, hogy a legtöbb máshol is szerepet játszik. Pl. a tesztoszeteron befolyásolja a testszagot (feromontermelést), de nem csak erre hat, hanem millió másféle jelzés is szolgál, hogy ez megállapítható legyen. Az agresszió mértéke is nőhet, de ezt elárulja a metakommunikáció, a mimika, gesztusok.

Volt rá kísérlet, hogy bekötött szemmel csak szag alapján kellett bizonyos megállapításokat tenni egyes személyekről, de a "kisugárzás" nagyjából független ettől. Akit szag alapján kellemesnek találtak, azt gyakran félrebecsülték látvány alapján.

Ma már a természetes feromontermelést elnyomjuk. A parfümök erre valók, mesterséges szag, azt az érzetet alakítja ki benned, amire szánták. Ha te hódító akarsz lenni, azt a benyomást kelti. De a testtartásod ezt simán felülírhatja, ha görnyedten, félősen állsz a sarokban, lehet a leghódítóbb illatú, nem néz feléd a kutya se. Minimálisan beleszólhat, pl. aki eleve magabiztosabb fellépésű, kommunikatív, akkor egy jól eltalált parfüm oldottabbá teheti a társalgást, nem tűnik "átgázolónak", inkább "lehengerlő".


Tehát a szagok másodlagosak a metakommunikáció mögött. Ezt amúgy ki is próbálhatod: parfüm azoknak, akik nem vonzzák a társaságot, és ha látványosan megváltozik a helyzet, akkor újragondoljuk az álláspontunkat, és "befizetek" egy nagyobb kutatásra.

2012. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!