Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik egyetemet válasszam,...

Melyik egyetemet válasszam, ha fizikát akarok tanulni? Hol a legerősebb az oktatás, és hol adják a legtöbb lehetőséget a kutatásra? Kutatóként szeretnék majd foglalatoskodni.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 19:33
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
ELTE TTK Fizikus szak.
2012. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. ápr. 9. 19:52
 3/10 anonim válasza:
SZTE-TTIK-FIZIKUS szak
2012. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
BME fizikus szak
2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél:

- Ha erősebb elméleti fizikát, elméleti részecskefizikát, csillagászatot, esetleg biofizikát akkor ELTE


-Ha bármilyen alkalmazott fizikát, optikát, anyagtudományt, szilárdtestfizikát, gyakorlati méréstechnikát akkor a BME.

2012. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jah, meg ha nukleáris technika érdekel akkor is BME
2012. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Debrecenben milyen a fizika szak?
2012. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Engem az elméleti fizika érdekelne. Néztem az ELTE honlapján a képzési programot, de olyan hülyén van megcsinálva, hogy inkább feltettem a kérdést itt. :)

Akkor, ha elméleti fizika, akkor az ELTE. Ez a lényeg. :)


Köszönöm még egyszer.

2012. ápr. 10. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért érdemes lenne jobban belegondolni hogy mit szeretnél pontosan csinálni. A BME-n pl a szilárdtestfizika nagyon megy jelenleg, tehát az elméleti része is erősebb.


Amúgy milyen voltál eddig fizikából?, csak mert mindig vannak nagyon lelkes középiskolások, akik idejönnek, hogy most majd jól elméleti fizikusok lesznek, de az első félévben meggyőzik őket hogy nem :D

2012. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)

Felsőfokú érettségire készülök matematikából, és fizikából. Két éve vettem fel fakultációként a fizikát, és hihetetlenül megkedveltem.

Nem gondolom, hogy nagy elméleti fizikus leszek, aki rájön minden titok nyitjára :), de úgy gondolom érdemes lenne elindulnom ezen a pályán. A napom nagy részét a fizika tanulás teszi ki, nem is tudom mi mással foglalkozhatnék. Persze az, hogy a végén milyen szakirányt fogok választani, az az első fél év után fog kiderülni, de jelenleg az elméleti fizika az, ami nagyon érdekel. :)

2012. ápr. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!