Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha színtévesztő vagyok úgy...

Ha színtévesztő vagyok úgy van értelme biológiára mennem (egyetemi szinten)?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 19. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi köze a biológiának a szintévesztéshez?
2012. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Snapette ***** válasza:

Ha érdekel, és azt akarod csinálni, persze, hogy menjél. Lehet, kissé nehezebb lesz neked, de nem annyira, hogy ne tudd megcsinálni.

Volt nálunk egy doki, szülészorvos, aki színtévesztő volt, és van egy jó sztori vele, egy szüléskor vérezni kezdett az anyuka, és a doki azonnal felkiáltott: "Nővérke, itt valami folyik, mi folyik itt?"

Egyébként nagyon jó orvos volt, nem volt hátrányára a színtévesztés.

2012. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:Lehet rosszul fogalmaztam.Akkor másképpen kérdezem.Van-e belőle hátrányom ha színtévesztő vagyok.


Második:Köszönöm a választ.Amúgy én zöldet,barnát keverem. :D

2012. ápr. 19. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátrányod nem lesz, kivétel akkor, mikor 300-an ültök az előadóban, és a tanár közli, hogy a zöld téglatest a cisz, a barna meg a transz elem. Neked kicsit tovább tart majd értelmezni. De ha óra után odamész, hogy színtévesztő vagy, és most melyik melyik, mutasson rá, akkor máris egál.

Igazából semmi hátrányod nem származhat, max. annyi, amennyi most is, az iskolában. Alkalmassági teszt nincs.

2012. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magánál a kutatásnál, ha olyan dolgokat kell megnézned ami színkódos vagy magától színes (ez területtől függően elég sokféle lehet), illetve konferenciákon színes poszterek/prezentációk megértésnél lehet hátrányod. Igen, lehet hátrányod is belőle, de a legtöbb valamennyire megkerülhető.
2012. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 M_M válasza:
Ha a biológia érdekel, akkor menj oda! Laborgyakorlatoknál ESETLEG előfordulhat színreakció, olyankor meg szólsz a laborvezetőnek, hogy mi a helyzet.
2012. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 20. 17:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Hallottam meg neten is láttam,hogy lehet-e ezen valamilyen szinten segíteni egy szemüveggel.Ez mennyire igaz?Esetleg van aki használja vagy látta már?Azt tudom,hogy nem gyógyít csak segít.Állítólag...
2012. ápr. 20. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Biológia szakos voltam, és okkal kizáró ok a színtévesztés. Nem tudsz fajokat megkülönböztetni, mert van, hogy csak a színezet különbözteti meg őket kívülről. Laborban meg kész életveszély! Sokszor a színváltozás adja meg az eredményt, ha zöld akkor pozitív, ha barna vagy más színű, akkor negatív. Az ún. "ionvadászaton" pedig lényegében csak a színek számítottak. Ha kevered az árnyalatokat, olyan vegyszereket is összeönthetsz, amit nem kéne, így akár halált is okozhatsz. Pl. savas közegben nem használunk cianid tartalmú anyagokat.
2012. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!