Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges lesz...

Szerintetek lehetséges lesz felnőtt korban a test magasságnövelés a jövőben? Ha igen ti, hogy képzelitek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy van egy rendkívül fájdalmas műtét amivel lehet növelni a magasságot. De ez veszélyes meg szerintem egy életre nyomorékká teheti az embert. Az ilizarov módszere gondolok.

Nekem az az ötletem támadt,hogy esetleg őssejtekkel kéne ezt az eljárást tökéletesíteni. A forradásnál és az izmok ínszalagok a nyújtás közben beültetni. Így gyorsabban történne meg a nyújtás és arányosan nyúlna meg az egész láb az izommal együtt. Másik lehetőség,hogy valami vegyszerrel porcosítani a lezárult növekedési zónákat és ha jól tudom 60 éves korig termeli a szervezet a növekedési hormont. Szóval ez is egy megoldás lehet.

Nektek van valami egyéb ötletetek?

Esetleg amiket leírtam azokhoz hozzá fűzni való?

Előre is köszi az értelmes válaszokat!



2012. ápr. 22. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a hozzáfűznivalóm, hogy őssejteket nem olyan egyszerű szerezni. Ha sikerül s, nyilván nem arra fogják elb.szni, hogy az embereket néhány centivel magasabbá tegyék, hanem mondjuk rákos vagy épp cukorbeteg embereket próbálnak meg vele kezelni.

Szerintem sokáig nem lesz még semmi hasonló, mert van ezer meg egy olyan dolog, aminek a kutatása sokkal hasznosabb, mint ez.

Egyébként szerintem nem is járható ez az őssejtes út. Nem is igazán értem az elképzelésed.

2012. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Helló!

Az őssejteket ha jóltudom már Izraelben képesek a csontvelőből is felhasználható mennyiségbe elő állítani illetve azt hiszem klónozni. Ebből ugye szerveket,csontszövete,izmot meg mindent lehet gyártani ha kap valami ingert,hogy átalakuljon.

Az illozirv módszer lényege pedig pont az,hogy eltörik a hosszanti csöves csontot és egy járó kerethez szerelnek a lábadhoz amit nyújtanak 1mm naponta. Ugye ez meghuzza nem csak a csontot hanem az ínszalagot izom szövetet,bőr szövetet meg mindent. Ide öltetnék őssejteket,hogy arányos maradjon a lábon az izmok a bőrszövet és a csont rendesen szépen forrjon össze mintha nem is műtötték volna hanem ilyen lett volna mindig is.

2012. ápr. 22. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ebből ugye szerveket,csontszövete,izmot meg mindent lehet gyártani ha kap valami ingert,hogy átalakuljon. "


Drága, itthon is olyan őssejt-laborok vannak, hogy megszólalnak. Pl. hazai kutatásokban az elhalt szívizomsejteket próálják mesterségesen pótolni megfelelő hominggal (vagyis szívroham után kapnál egy injekcióban pár sejtet, azok a helyükre vándorolnának és regenerálnák a szívedet). A probléma nem is az "őssjet-előállítással" van, az iPS is már lassan széles örben alkalmazható technika lesz. Leszívni, amplifikálni, klónozni tudunk. Amit írsz, hogy indukált fejlődés - na az, ami nem megy. Fogsz egy rakat csontvelői őssejttet, meglocsolod szmbántó koncentrációjú merkaptánnal, hopsz, idegsejt-szerű struktúrákká differenciálódik. Normális ez? Nem, és fogalmunk sincs, hogy valóban idegsejtek-e. Hatalmas kutatások folyank az őssejtek differenciáltatásával kapcsolatban, milli és egy sokkal fontosabb téma nem megoldott. Nem tudunk inzulintermelő B-sejteket differenciáltatni. Kezedetleges a szívizomsejtek differenciációja is. A vérképzőrendszer egyes elemeiről is úgy véljük, ami előállítottunk, az nem ugyanaz. A bőr regenerációja sem köznapi technika, bár még az megy a legjobban, ahogy pl. a trachea-növesztés is.

Az őssjet-terápia legnagyobb gondja a homing. Hogy juttaod be? Injekció, remény, ima a teremtőhöz? Mert ma nagyjából itt tartunk, ha a széles spektrumban nézzük a kérdést. Nem megoldott, hogy a sejt oda menjen, ahová mi akarjuk, úgy differenciálódjon ott, ahogy mi akarjuk, és ott is maradjon. A legdurvább a tertóma-képzés: valahol megáll és olyan kis rákós daganatot képez, ami neki jólesik. (Igen érdekes képződmény, de akár egy fogat is létrehozhat a gyomorfaladban.) Ha úgy jön ki a lépés, akkor többféle daganatot egyben. És ez malignus, vagyis rosszindulatú.

Persze azért kiváló kutatások vannak, hogy ez sikerüljön. Gerincvelőbe injektált őssjettek eljuhatnak az agyba, létezik homing a bőr felé, a vérképzőrendszer is elég jól működik. De az említett szíves kísérleteknél a legutóbbi általam is ismert eredmények szerint a sejtek eljutottak a szívhez, csak nem álltak meg ott, hanem továbbmentek, vissza a vérbe. Aztán összeáltak kis dobogó csomókká (ténylegesen vertek!), majd elzártak egy nagyobb vénát, és ott pulzáltak tovább. Nem egészséges. (Patkánykísérlet volt.)

Az ötleted ezért nem kivitelezhető. Majd ha ez a terápia a fontosabb betegségek eseében is rutineljárásnak számít, akkor visszatérhetünk rá. Addig meg... marad a klasszikus középkori kínzómódszer a növekedésre. (A nyújtópadon elérhető legnagyobb tesmagasság-növekedés azt hiszem, tíz centi, azon felül már biztosan kiugranak a vállízületeid.)

2012. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én ezt egyébként sejtettem illetve wikipérdiában is olvastam róla a mit mondtál azért is úgy kérdeztem,hogy a jövőbe lehetséges lesz -e.

Nincs bajom a 173 cm-mel,de szerettem volna magasabb lenni mindig is.

2012. ápr. 27. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!