Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan bizonyítsam, hogy f...

Hogyan bizonyítsam, hogy f (x) =3*|x-6| minimuma x=6-nál van?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy abszolút-értékes mennyiség legkisebb értéke nulla lehet. ( abszolút-érték: 0 vady pozitív lehet )

Hol lesz nulla az x-6? x=6 -nál.

Ha hárommal megszorzom a nulla nulla marad, a pozitívak még nőnek, tehát mindig x=6 -nál a legkisebb az érték.

Próbáld ki azért X=2, x=10 .... értéknél is.

2012. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez világos, nekem is ez a logikám, de nem hiszem, hogy ezt elfogadnák bizonyításnak. Vagy mégis?
2012. ápr. 25. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szintű bizonyítás kellene ( ált. iskola vagy egyetem)? Grafikont minden esetre csinálnék hozzá.
2012. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom azt elfogadják, ha elemi függvény segítségével bizonyítod be. Márpedig az |x| ilyen elemi függvény és erről tudjuk, hogy csak nemnegatív számokat (>=0) vesz fel. Az |x-6| ennek egy lineáris transzformáltja, eltolja az x tengely mentén 6 egységgel jobbra. De ettől még minimum értéke nem változik meg, csak a helye, tehát ez most a (6;0) pont lesz. A 3-as szorzó meg csak nyújtást jelent y mentén.
2012. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!