Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondanátok olyan növényeket,...

Mondanátok olyan növényeket, amelyek szén-dioxiddal "táplálkoznak"?

Figyelt kérdés

2012. máj. 5. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen okos mindenki, úgy le tudnak ugatni, hogy minden növény szintetizál. A holoparazita és mikoheterotróf növényekről persze még nem hallottak.

Ők is olvashatnak egy kicsit: [link]

2012. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, tudom hogy banális hülyeséget kérdeztem valszeg. Nálunk biosz oktatás szinte nem isvolt, mert a tanárn ő az ufóélményeiről beszélt folyton. De gondoltam, nagyobb marhaságokat is feltettek már kérdésként ezen az oldalon, és egy próbát megér. Olvastam valahol valamit, ami miatt nem volt egyértelmű a dolog.
2012. máj. 6. 02:53
 13/13 Vree ***** válasza:

Néhány növény valóban parazita és nincs szüksége tápanyagot felvennie a gazdatesten kívülről, de a fotoszintetizálás a legtöbb növény jellemzője. Ezért szokták őket "zöldnövényeknek" is hívni. A zöld ugyanis a klorofill színe, annak az anyagnak ami segít a napenergiát elnyelni.


Amit a növény csinál az az hogy felvesz energiát a napból, és átalakítja a környezetében található anyagokat hogy glükózt termeljen. Ez egyfajta cukor, amit a növény felhasznál az életben maradáshoz és a növekedéshez.


Ami történik kémiailag az ez:

6 CO2 (szén-dioxid) + 12 H2O (víz) + fény -> C6H12O6 (glükóz) + 6 O2 (oxigén) + 6 H2O (víz)


Tehát a növény szén-dioxidot lélegez be, de oxigént lélegez ki. Ami azért is érdekes, mert az állatoknál ez pont fordítva van, mi oxigént lélegzünk be és szén-dioxidot lélegzünk ki. Vannak tudósok akik szerint az egyetlen ok hogy egyáltalán oxigén van a légkörben az hogy növények léteznek. Pedig oxigén nélkül nemcsak az állatok nem léteznének, de például tűzgyújtás sem. (A tűz nem más mint az atomok átrendeződése és a felszabadított feleslegessé váló atomi energia, amikor valami egy olyan reakcióképes anyaggal találkozik, mint az oxigén.)

2012. máj. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!