Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a 3 legfontosabb globális...

Mi a 3 legfontosabb globális probléma?

Figyelt kérdés
Nem a klímaváltozás, üvegházhatás és a túlnépesedés?

2012. máj. 13. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy összeesküvés-elmélet szerint ez a három dolog csak propaganda. Régen ellene voltam ennek az elméletnek, de mostmár egyre inkább hajlok rá hogy valamilyen szinten igazuk lehet.
2012. máj. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

örökélet

ingyensör

adómentesség

2012. máj. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kapitalizmus

pénzéhség

túlnépesedés

2012. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy globális probléma van, a butaság. Ha ez megszűnne, a többit a sok okos ember könnyedén megoldaná, nem lenne annyi ellenzője a megoldásoknak.
2012. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A "pénzéhség", ahogy itt írják, nem globális probléma, hanem az emberi természet része. Csak akkor fog megszűnni, ha az embert is kiírtják a Földről. A kapitalizmus vele eggyütt, hiszen az előzőnek az eszköze.


"Egy összeesküvés-elmélet szerint ez a három dolog csak propaganda. Régen ellene voltam ennek az elméletnek, de mostmár egyre inkább hajlok rá hogy valamilyen szinten igazuk lehet."

Amíg nem érzi az ember a saját bőrén a változásokat, addig könynen mondja ezt. Tudom, egy időben én is gondolkodtam hasonlóan.


A túlnépesedés egyenlőre Indiában, Kínában és néhány afrikai országban nagy gond, szóval kérdés hogy nevezhetjük-e globális problémának, addig amíg a fejlett országok tudják kontrollálni az ő területükön a bevándorlást. Persze a Föld rendszerére a növekvő termelés ennek ellenére hatással van, szóval nem mindegy honann közelítjük meg a kérdést.

A klímaváltozás olyan dolog, amit az időjárást befolyásolja, de mivel ezen kívűl még rengeteg egyéb tényező teszi ugyanezt, nem biztos hogy egyenlőre érezhetjük. Sőt, gyakorlatilag megjósolhatatlan, hogy a következő évtizedekben melyik irányba fog fordulni.

Az üvegházhatás nagyjából kontroll alatt tartható, szerencsére a jelek arra utalnak hogy a káros gázok kibocsátása még ha nem is csökken, de legalább kissebb mértékben növekszik mint korábban, 10-15 év múlva talán vissza is fordítható.


Szóval én az üvegházhatást tényleg a top3 globális probléma közé sorolnám, oda raknám még az élelmezést és a környezetszennyezést, ez a 3 kivétel nélkül minden országban megtalálható.

Az üvegházhatásról már írtam, az élelmezésről annyit, hogy nem csak az élelmezést kell érteni alatta, hanem azt a problémát, hogy az emberek gyakorlatilag nem tudjuk hogy mit miből és mennyit kéne enniük - a fejlett országokban az egészségügyi kiadások túlnyomó része helytelen étkezésre vezethető vissza.

A környezetszennyezést meg szerintem nem kell ecsetelnem, kimegy bárki egy átlag magyar város határába láthatja a kövezkezményeit, pedig nálunk viszonylag jó a helyzet. Ipari szinten kell gondolkodni a dologról, ott már nem ilyen egyszerű a dolog. Sokan mondják, hogy a gyártáskor kell biológiai úton lebomló meg környezetkímélő anyagokat tenni a termékekbe, de én ezt nem tartom jó ötletnek, mert végső soron silányabb minőségű termékekhez jutunk. A fogyasztók fejében kéne rendet tenni ez ügyben, bár félek, hogy ez szinte lehetetlen.

2012. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
sajnos a környezetszennyezésen és az elnépesedésen kívül a legnagyobb probléma a brutális emberi tudatlanság.egyszerűen elképesztő,hogy mennyi buta ember van!az egészben az a legszörnyűbb,hogy nekik lesznek gyermekeik,akik valószínűleg még butábbak lesznek és így tovább..
2012. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smartguy86 ***** válasza:

Idézet Szentes Tamás: Fejezetek a világgazdaságtan történetéből c. könyvéből, amely a globalizációról szól:



"Globális problémáknak általában azokat a problémákat nevezzük, amelyek az emberiség egészét érintik, annak jövőjét és biztonságát veszélyeztetik, illetve amelyeknek a megoldására egyes országok vagy országcsoportok képtelenek. Ilyenek:

- Az ökológiai egyensúly megbomlása a Földünkön, a világméretű környezetszennyezés, a meg nem újuló természeti erőforrások kimerülése, egyes növény- és állatfajták kipusztulásának folyamata

- A világméretű fegyverkezés és fegyverkereskedelem, különösen a korábban folyt nukleáris fegyverkezési verseny

- A nemzetközi méretűvé és szervezetté vált terrorizmus

- A maffiák nemzetközi tevékenysége és a világméretű bűnözési hullám, a nemzetközi kábítószer-kereskedelem

- Az országhatárokon át terjedő járványos betegségek (pl. AIDS)

- A menekültek országhatárokat keresztező áradata

- A nemzetközi fejlődésszakadék, továbbá abból következően: a túlnépesedés és a szegény, elmaradott országok élelmezési és foglalkoztatási gondjai, valamint a nemzetközi adósságválság"

2012. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!