Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik folyamat jár energiafel...

Melyik folyamat jár energiafelszabadulással? (lent)

Figyelt kérdés
Oldódás, ionképződés, fagyás, párolgás, addíció, korrózió, gázok vízben való oldódása, metán hőbontása, propán égése, hidrogén és klórgáz reakciója
2012. máj. 13. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A fagyás egész biztosan, a kémiához nem értek :D
2012. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Oldódás:lehet endoterm és exoterm is

-Ionképződés: szintén

-Fagyás: exoterm

-Párolgás: endoterm

-Addíció: hát ez jó kérdés,szerintem ez is lehet mindkettő

-Korrózió: ebben is bizonytalan vagyok,de mivel a korróziós folyamatok a természetben önként végbemennek,nem igényelnek energiabefektetést ezért exotermnek mondanám.

gázok vízben való oldódása:mivel itt csak a hidratációs energiával kell számolni,aminek előjele meg negatív ezért ez mindig exoterm.

-Metán hőbontása: igencsak endoterm,hiszen 1200 C° hőmérsékletet igényel.

-Propán égése: természetesen exoterm

-Hidrogén és klór reakciója: ez a klórdurranógáz,igaz hogy egy kis szikra szükséges a reakció beindulásához,de utána heves robbanásban kíséretében zajlik le a HCl kéződés->exoterm.

remélem tudtam segíteni ha még kérdésed van szívesen válaszolok:) egyébként megkérdezhetem hogy honnan származik ez a feladat?

2012. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!:) Egy külön feladatsoros könyvből van! Meg volt egy ilyen feleletválasztós kérdés, hogy melyik műanyag nem polimerizációval keletkezik és a válasz PVC volt, de hát miért?? A többi válaszlehetőség: teflon, bakelit, polisztirol, polietilén, bakelit
2012. máj. 15. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!