Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kipróbáltam, hogy 30 ohm...

Nili kérdése:

Kipróbáltam, hogy 30 ohm ellenállású mobiltelefonomat 10 órán át tudom folyamatosan működtetni, miközben az akkumulátor 3672 C töltést ad le. Hány J az akkumulátor maximális energialeadása?

Figyelt kérdés

2012. máj. 16. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen adatokkal számolunk, akkor egyszerűsítsünk: mondjuk azt, hogy a telefon egy 30 ohmos ellenállás! Nyilván nem az, de abból, amit mértél, ez jön ki.

Szóval ezen a 30 ohmos ellenálláson 10 óra alatt átáramlik 3672 C töltés. Ha feltételezzük, hogy egyenletes a töltésáramlás, akkor kiszámolható az áramerősség is. 10 óra egyenlő 36.000 másodperccel, az áramerősség meg egyenlő az átáramlott töltésmennyiség és az eltelt idő hányadosával.

Megkapod az áramerősséget, ami 0,102 A. Ezen a 30 ohmos ellenálláson ennyi áram folyik, ekkor Ohm törvényét kihasználva (és átalakítva) meg lehet mondani, mekkora feszültség esik rajta. U=I*R, vagyis 3,06 V.

Egyre jobb, tudjuk, hogy a telefonodat a példában helyettesítő 30 ohmos ellenálláson 0,102 A áram folyik át, eközben 3,06 V feszültség esik rajta. Kiszámítható a pillanatnyi teljesítménye, ami 0,312 W (mert ugye P=U*I).

Ezt a 0,312 W-os teljesítményt 10 órán, vagyis 36.000 másodpercen át produkálja, mielőtt lemerülne az akkumulátor. Az energia csak az akkuból jöhet és az akku energiája nem megy másfelé, tehát feltételezzük, hogy az akku által leadott energia pontosan annyi, mint amennyit a telefon préselt ki magából. Tehát az akku energiája 11.236 J.

(ezt biztosan le lehet vezetni egyszerűbben is, mert sok helyen szoroztam és osztottam ugyanazzal a mennyiséggel, de most nem volt kedvem egyszerűsíteni)

2012. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Oszt mégis, azt hogy próbáltad ki, hogy 3672 C töltést ad le?
2012. máj. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. máj. 17. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!