Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Világegyetem végtelen akkor...

Kopasz555 kérdése:

Világegyetem végtelen akkor hány rendszer van de ha belegondoltok hol a vége, ha nincsen vége Ha a világegyetemben létrejött egy civilizáciió ami végtelen akkor a világegyetemben végtelen civilizáció létezik. Az űrnek nincsen vége?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 22:26
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
55%

Na most higgadj le szépen, nyugi, és próbáld meg szép szabatosan, pontosan megfogalmazni, hogy tulajdonképpen mit is szeretnél kérdezni?


Mert amit írtál, az egy nagy zagyvalék. Szerintem érthetetlen.

De ha valakinek sikerül kihámozni hogy mit is szeretnél, annak őszinte elismerésem.

2012. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

1,végtelen

2,végtelen - nincs vége

3,igen, végtelen

4,nincs mert végtelen

2012. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%

A szokásos válasz: a körnek sincs vége, tehát egyfajta végtelen.

Egyébként vigyázni kell a végtelen fogalmával. Nemcsak értékileg elképzelhetetlen, hanem hibás következtetést is gondolhatunk mögé.

Pl a függvénytanban a végtelen számnak tekintése helyett a határértéket használják a minden korláton túl növekvő mennyiségekre. Egyes matematikai elméletekben a valós számokat kiegészítették végtelen elemekkel, és az így kapott halmazon újraértelmezték a műveleteket. A geometriában sokszor szemléletes egy végtelen távoli pontot elképzelni, például a parabolát egy ellipszisnek tekinteni, amelynek egyik fókuszpontja végtelen távol van.

2012. máj. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Ne bántsd már szegény kérdezőt. :D

Szerintem ő csak belegondolt (túl sokáig :DDD) a "végtelenbe". Persze hogy zavaros lett a kérdése. (Mint ahogy az én válaszom is valószínű az lesz, minden igyekezetem ellenére :D)

Kezdjük azzal, hogy a valós, reális, most is meglévő valami, amit "Világegyetemnek" hívunk lehet-e "végtelen".

Hogyan végtelen? Csak térben? De akkor lehet-e véges időben? Bizonyára nem. Vagy végtelen térben és időben, végtelen számú égitesttel azaz végtelen mennyiségű anyaggal? De akkor meg... minden pontban végtelen gravitációs térerősség, mindenütt végtelen számú foton (végtelen hő?), vagy ami még valószínűbb (és rosszabb :D) emiatt már végtelen ideje nem történhetne "benne" semmi változás. Nem volna hova. Ezért "időről" sem beszélhetnénk. Tehát a "reális" Világegyetemünk ilyen módon biztos nem végtelen. (De azért simán lehet határtalan. :DD)

Ha eltekintünk a fizikai törvényszerűségek diktálta nonszenszektől, vagyis gondolati (nem fizikai valójában megjelenő) végtelen világegyetemet képzelünk el - persze azért önmagán belül logikusat - akkor is elég hamar "tarthatatlanná" válik a helyzet. A végtelen számú csillagok között ugyanis végtelen számú ugyanolyan csillag is van mint a Nap - mi több mind maga a Nap - végtelen számú Földdel, rajta te, és én mindannyian végtelen számban kell, hogy legyünk. A "most és itt" - mármint a mostani világegyetemet a nem "végtelent" értem - meglévők mind végtelen számban kellene létezzenek. Ez eléggé nonszensznek tűnik, nem? :D

Tudom, a fenti gondolat menet eléggé "összecsapott". Első blikkre írtam. Kérlek mutassatok rá, hogy hol vannak benne szarvashibák. :D Remélem nem "az egész az". :DDD


dellfil

2012. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak azért lett zavaros mert leírtam a teljes gondolatmenetem de túl hoszúra sikeredett így maradtak a föbb kérdések /250 karakter/

Köszi dellfil a válaszod tevoltál aki elgondolkodott rajta és nem vágta rá hogy hülyeség foglalkozz valami mással.

Igaz a körnek nincsen vége de egy idő után elértél a kiindulási ponthoz.

A számok is végtelenek de mindig ismétlődnek.

2012. máj. 24. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

és mi van, ha az univerzum 'oldalra' nem is végtelen, hanem folyamatosan ismétli önmagát? ezek lehetnek más univerzumok, vagy a mienk sokszorosítva? akkor, ha az univerzumunk egy sík lenne, egymás mellett élne végtelen számú te meg én, vagy ténylegesen ismételné magát, vagy egy ponton a világunknak vége szakad, és azontúl újrakezdődik a másik oldalon? mint a Snake.


nekem is vannak ilyen gondolatmeneteim, és én értem is őket, mármint azt hogy mit nem értek, vágod :D


a suli nagyon unalmas néha... 15l

2016. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!