Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciót bizonyító...

Milyen evolúciót bizonyító kísérletek vannak?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
...
2012. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Százmilliárd tény és eredmény van az evolúcióra akkor mi a fenét akarsz még?Miért vannak olyanok akiknek semmi bizonyíték nem bizonyíték?Az egész élővilág kialakulása és fejlődése az idők folyamán nem bizonyíték?
2012. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én biztosra veszem az evolúciót , de én kísérleteket kérdeztem amik bizonyítják mivel szükségem van rájuk a házimhoz..
2012. jún. 5. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Őszintén egy hosszú időben lezajló fejlődésre milyen kísérletet akarsz csinálni ezt nem lehet úgy csinálni mint egy kémiai reakciót.Én 70 éves vagyok és láttam sok lezajlott változást évtízedek alatt ami evolúciós fejlődés volt.Pld ha láttál volna csótányt 60 évvel ezelőttről és a mostanit nem hinnéd el hogy a kettő egy evolúciós fejlődés miatti mutáció.Sok állat változott az évtizedek alatt.Pld a csótány is alkalmazkodott a központi fűtéshez és azok a példányok maradtak meg amelyek kibírták az a körülményt.Régen a csótányok a hideget keresték de a központi fűtés miatt a melegtűrő mutációk maradtak fenn.
2012. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ecetmuslicákkal és baktériumokkal kísérleteztek nagyon sokat - nézz utána ezeknek.

Ezen kívül sok egyedi változást mutattak ki, különböző fajoknál. Ezeket nehezebb összeszedni, de érdemes - próbáld meg ezt is.

2012. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Általában nem kísérleteket végeznek, hanem fosszilizálódott vagy mumifikálódott maradványokat keresnek. (Vagy csak találnak.)


Ahogy az előző írta, volt pár kísérlet is. De ezekről konkrétumot nem nagyon tudok.

Ugye ezek az állatok azért jók, mert a generációváltás gyorsan történik meg.

Míg az embernél 30 év, ezeknél a fajoknál sokkal kevesebb. Így emberi léptékkel is megfigyelhetőnek kellene lennie az evolúciós változásoknak. Tudtommal nem voltak igazán sikeresek ezek a megfigyelések.


Az 'áttörést' a radioaktivitás jelentette. Elkezdték besugározni ezeket az állatokat, és egy csomó mutáció létrejött.

2012. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire tudsz angolul

[link]

Ez egy 24 éve futó baktériumkísérlet, a várható lassú alkalmazkodáson kívül teljesen új tulajdonság (citrát felhasználása energiaforrásként) fellépését is megfigyelték benne.

2012. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Itt találsz jópárat. Egyébként ami tetszett, az a Lenski-kísérlet és az egyik egysejtű sejthalmazalkotási hajlandósága.

2012. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:

A "kísérlet" ebben az esetben elég necces, olyan mintha a történelmet vagy a geológiát akarnád kísérleti úton bizonyítani.

Mivel millió évek kellenének átlagos esetben hozzá amivel egyáltalán meg lehet kísérelni a gyakorlati teszteket azok az olyan fajok amiknek nagyon rövid természetesen is az élettartama csak olyan életformák jöhetnek szóba amiknek eleve rövid az élettartama.


Mondták a baktériumokat, próbálkoztak még gyümölcslegyekkel is (Drosophila).

Be tudok linkelni egy kutatást de sajnos egyrészt angol, másrészt a komolyabb tudományos folyóiratok azért fizetősek. [link]

De ha forrást akarsz megjelölni akkor az ilyen, kutatásokat közzétevő cikkeket kell mégis forrásnak megjelölnöd.


De nagyon jó példa a különböző kórokozók fejlődése is, mint mondjuk az influenzáé. Ezekre folyamatosan gyártjuk az oltóanyagokat, de az újabb változatok megjelenése mégis mindig előttünk jár, ezért nem lehet sok fertőzést kiirtani. Ez valódi evolúció a gyakorlatban.

2012. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!