Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hidrogén-fluorid (folysavat)...

Hidrogén-fluorid (folysavat) hol tudnék beszerezni? Egyátalán lehet ilyet vásárolni?

Figyelt kérdés
Üvegmaráshoz kéne
2012. jún. 12. 18:51
1 2
 1/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Lehetne, de sajnos a tároló üveget is szétmarta, ezért a kiszolgálása szünetel...


Nem lehet vásárolni. A hasonló anyagok méregengedélyhez kötöttek. Magánszemélyként nem nagyon jutsz hozzá.


Üveget egyébként sokkal egyszerűbb (és veszélytelenebb) homokfúvással megmunkálni.


Pedro

2012. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! De mégis pl egy kémikus vagy aki ilyen anagokkal foglalkozik az hol tud ilyet beszerezni?
2012. jún. 12. 19:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Általában helyileg állítják elő ott, ahol szükség van rá.


Eléggé veszélyes anyag, szóval nem lehet csak úgy megvenni a sarki fűszeresnél :)

2012. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bromkrezol ***** válasza:
73%
Én szoktam vásárolni, Sigma-Aldrich, Merck, Molarchem. Literes kiszerelésben lehet kapni, ha jól emlékszem kb. 4-5000 Ft/l körül volt az analitikai minőségű. De természetesen laborban használjuk, minden engedély, és felszerelés mellett. veszélyes anyag
2012. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 fairi1 ***** válasza:

[link]

Pl itt be lehet szerezni, de gondolom nem átlag földi halandók számára.

Mondjuk a folysav tipikus az az anyag amelyet szigorúan betartott óvintézkedések mellett szabad csak kezelni, mert egy kicsi a bőrre folyik és súlyosak lesznek a következmények.

[link]

2012. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És amúgy ilyet hol, illetve hogyan állítanak elő?
2012. jún. 13. 19:29
 7/14 Shai-Hulud ***** válasza:

[link]

[link]


Pedro

2012. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
52%

Természetesen a válaszok mindegyike HÜLYESÉG!!!!!

Bemész a vegyszerboltba és kérsz.

Literes kiszerelés 10.000 ft nem épp olcsó.

Tegnap kérdeztem meg, de elég soknak találtam és nekem tuti nem kell 1 liter, de kisebbet meg nem adnak.

Ja a bolt ahol kérdeztem:

Üllői úti megállótól Baross utca felé a körúton.


(ja bocs Corvin negyedtől a 32-esek felé Q politika)


Üdv!

2012. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

Örülünk, hogy megkérdezted, és hogy kapható.


Azt is megkérdezted, hogy engedély nélkül vásárolhatsz, vagy csak azt, hogy van-e?


Mellesleg ahol megkérdezted, az az AZÚR Vegyszerbolt volt, 1085. Bp., József körút 65. szám alatt. Én is onnan szerzem be a vegyszereimet, mint még sokan mások.

De ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT vegyszert nem szolgálnak ki engedély nélkül MÉG OTT SEM.

2012. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokaT! :)
2012. szept. 15. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!