Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember csak biokémiai...

Az ember csak biokémiai folyamatok miatt jöhetett létre? Akkor nincs lelkünk? Miért vannak érzéseink?

Figyelt kérdés
biokémia, ember, érzések

2012. jún. 16. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéseink is agyi, hormonális folyamatok.


És azért vannak érzelmeink, mert azok mind fontosak a túléléshez :) Érzelmek, érzések nélkül semmilyen magasabb szintű, összetett élőlény nem tud fennmaradni. Bár a kapcsolat inkább fordított - azért tudtunk ennyire erősen szerveződött élőlényekként fennmaradni, mert vannak érzéseink, érzelmeink :)


Lélek nélkül is éppen ugyanúgy találhatod szépnek a naplementét. Attól még, hogy ezt az érzés egy x idegpályán végigfutó ingerület okozza, lehet kellemes :D

2012. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember csak biokémiai folyamatok miatt jöhetett létre?"


Igen.


"Akkor nincs lelkünk?"


Spirituális értelemben nincs.


"Miért vannak érzéseink?"


Biokémia.


Oxitocin:

"az anyai kötődést segíti."

"A közösüléskor felszabaduló oxitocin lehet felelős a monogám kapcsolatokért (férfiakban az oxitocin hatását valamelyest ellensúlyozza a tesztoszteron). Szerelmes embereknek magasabb az oxitocinszintje."

[link]


Tesztoszteron

"A tesztoszteron hatására jön létre a nemi vágy, de az agresszió is."

[link]


Dopamin

Mesokortikális pálya

"A mesokortikális pálya a ventrális tegmentumból fut a frontális kéregbe, a motivációban és az érzelmek kialakításában van szerepe."

Mesolimbikus pálya

"A mesolimbikus pályához a kellemes érzetek, az ösztönös magatartás, a jutalmazás és az addikció kialakulása kapcsolható."

[link]

2012. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember csak biokémiai folyamatok miatt jöhetett létre?"

Jelenleg úgy tudjuk, hogy igen.


"Akkor nincs lelkünk?"

Attól függ, mit értesz lélek alatt. Amúgy miért ne lehetne? A két dolog miért zárja ki egymást?


"Miért vannak érzéseink?"

Az agy olyan bonyolult, hogy még nem tudjuk az okát. Ez az éntudat/öntudat problémájához vezet, az pedig a mesterséges intelligenciától a filozófiáig sok tudományterületet érint, szóval egyértelmű választ nem fogsz kapni.

2012. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nincs lelkünk.

Amit lelkünknek hiszünk az evolúció által kialakított öntudatunk.

2012. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18:02 - Legközelebb olvasd el az előző hozzászólásokat is.
2012. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ser Buchert kérdezném akkor mi van a szociopata emberekkel?Nekik nincsenek érzeleik, mégis életben maradnak.
2012. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"mi van a szociopata emberekkel?Nekik nincsenek érzeleik, mégis életben maradnak."

De igen, vannak, csak esetleg másképp működnek, más váltja ki őket. Például a szociális kapcsolatok nem váltanak ki empátiát, kötődést, viszont dühöt, félelmet igen. Ezek is érzelmek.

2012. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Ugyanebből a godnolatból indultam el pár éve. Ma már hívő vagyok. Mert szerintem sem lehet, hogy minden csak anyag, meg anyag, meg anyag. Igenis, hogy van lelkünk.
2012. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

"Ugyanebből a godnolatból indultam el pár éve. Ma már hívő vagyok."


Akik a saját képzeletükre hagyatkoznak az ismeretek helyett, általában itt kötnek ki. :)

2012. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Akik a saját képzeletükre hagyatkoznak az ismeretek helyett, általában itt kötnek ki. :)"


Talán akkor arra kéne magyarázatot adni, hogy az anyag miért jelenít meg az ember esetében egy "öntudatot", "éntudatot", és miért vetít le ennek az "éntudatnak" egy kópiát önmagáról. De azt ne felejtsük el, hogy bárminemű filózgatás, vizsgálat, mérés során, mi csak az éntudattal és az állítólagos kópiával(az éntudatnak közvetlenül megjelenő tapasztalattal) tudunk érintkezni. Ergo amit ehhez a kópiához pluszba odaképzelünk, közel sem biztos, hogy ott is van.


A lélek pedig a definíciótól függ. Általában léleknek az emberi szellem/elme és az emberi test egységét szokták érteni. Kérdés, hogy a szellem/elme, vagy a test(anyag) az elsődleges létező. Az utóbbival kialakulásról beszélünk, és alulról építkezünk, sok kicsiből összetákolva nagyobb és nagyobb objektumokat, míg az előbbivel pedig felülről, látszólagos felbomlásról van szó az egyetlen Objektumból.


A materiális felfogás, ha jól vagyok informálva, a mai napig nem tud magyarázatot adni arra, hogy az, amit tapasztalatnak nevezünk, hogyan "játszódik át" az állítólagos anyagi világról annak a bizonyos éntudatnak. Tulajdonképpen az érzékelés menete ütközik problémába ekkor.


"Az ember csak biokémiai folyamatok miatt jöhetett létre?"


A materiális nézet szerint igen. Ha az embert a testnek nevezzük, azzal azonosítjuk, akkor is igen. Ha az ember esetében a fizikai testét az emberi szellem/elme eszközének tartjuk, akkor a testre érvényes csak a kijelentés, de nem az emberre.


"Akkor nincs lelkünk?"


Ezt leírtam.


"Miért vannak érzéseink?"


A materiális felfogás szerint alapvetően nincsenek nemhogy érzéseink, de "én" érzet sincsen, mivel ez csak egy illúzió, az adat/információ befut a fizikai testünkben, átrobog rajta, reagál valamit a test és kész-passz.


Egyébként azért vannak érzéseink, mert a tapasztalat hatással van az emberi elmére, és ez a hatás következménye az érzés az egyén szubjektív megítéléséből fakadóan. De az emberi elme képes önmagától érzéseket generálni a hatás befolyása nélkül, sőt még azon azon felülkerekedve is(itt pl. a negatív érzésekre gondolok).


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!