Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik hasznos vírus?

Ozmium42 kérdése:

Létezik hasznos vírus?

Figyelt kérdés
Olyan, amit iparilag hasznosítanak, vagy biológiailag fontos szerepe van valahol, vagy egészségügyileg fel lehet használni, stb?
2012. jún. 18. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Persze, lehet vektorokként használni, és géneket juttatni velük sejtekbe.
2012. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

"Jelen tudásunk szerint nincs hasznos vírus. Sajnálom, hogy éppen tõlem kell megtudják ezt a rossz hírt, aki a vírusok elkötelezett szerelmese vagyok. Ugyanakkor a dolog teljesen érthetõ éppen amiatt, hogy a vírus önálló létre képtelen, mint azt a bevezetõben kifejtettem."


(forrás: Koch Sándor virológus) [link]

2012. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez egy 98-as írás...
2012. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És tudsz azóta mást? Szívesen látom!
2012. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A vírusokat fel lehet használni genetikai laborokban DNS-szintérisre, ymi jelentősen segíti a gyógyszer-és génkutatók munkáját, mert bármilyen DNS-szekvenciát tudnak vele sokszorosítani. Ilyen szempontból igen hasznosak, a Humán Genom Projekt rengeteg eredményét a vírusok és baktériumok segítségével értek el.
2012. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"És tudsz azóta mást? Szívesen látom!"

Írtam, hogy arra használják, hogy sejtekbe géneket juttassanak. Utána lehet nézni lepontozgatás helyett....

2012. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De essék, nehogy véletlen keresned is kelljen (ezt az egyik kommentelőnek írom most, nem a kérdezőnek):

[link]

2012. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem pontoztam le senkit, mert (hülye-) gyerekes dolognak tartom. Én társalogni szoktam (ha olyan a téma) és nem nyomkodni!
2012. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nah ennek örülök:D Látom, hogy te is megkaptad a magadét lepontozó barátunktól:D
2012. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 4/10-es válaszoló!

Például már nálunk is engedélyezett növényvédőszer almamoly ellen:

[link]


Nekem úgy tűnik, hasznos is meg vírus is:) - és II. forgalmi kat. tehát bárki megveheti akinek van 80 órás "zöldkönyves" tanfolyama...

2012. jún. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!