Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok nekem mondani zsiráf...

Selender kérdése:

Tudnátok nekem mondani zsiráf ősöket és egyéb átmeneteket?

Figyelt kérdés

Találtak olyan kövületeket, melyek a zsiráf őseinek mondhatóak és ez által egyfajta átmeneti fajnak is megfelelnek?

Már találtam egyszer egyet neten ,de nem jut msot eszembe a neve.

Valamint tudtok egy helyet, ahol sok átmeneti faj fel van sorolva? (persze tisztában vagyok azzal, hogy minden élőlény átmenet az őse és utóda között, csak amolyan átmenetre gondoltam, amit egy kreacionista képébe lehet vágni.)

Egyelőre ezt a helyet találtam. [link]



2012. jún. 22. 12:40
 1/10 bongolo ***** válasza:
100%

A zsiráf ősére magyarul ezt találtam: [link]

Legközelebbi rokona: [link]

Az evolúciója pedig angolul:

[link]

2012. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mustafa33 ***** válasza:
0%
Zsiráf papa, zsiráf nagypapa, zsiráf dédpapa, zsiráf ükpapa...
2012. jún. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Valamint tudtok egy helyet, ahol sok átmeneti faj fel van sorolva"


[link]

2012. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó lesz ;)
2012. jún. 23. 18:59
 5/10 mustafa33 ***** válasza:
Na mi van? talán szerinted a zsiráf nagypapa nem zsiráf ős? ☺
2012. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy az, csak most kicsit időben távolabbiakra gondoltam. :D
2012. jún. 24. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:

"persze tisztában vagyok azzal, hogy minden élőlény átmenet az őse és utóda között, csak amolyan átmenetre gondoltam, amit egy kreacionista képébe lehet vágni."


Ha megengedsz egy tanácsot, egyetlen kreacionista szeme sem rebben meg akárhány átmeneti alak láttán, fapofával közölni fogja, hogy ez nem elég, neki több kellene.


Mielőtt megmutatnád neki, kérdezd meg tőle, hogy szerinte mégis mi az az "átmeneti alak", amit látni akar? Ugyanis sokszor olyan marhaságokat mondanak, hogy pl. a Tiktaalik nem átmeneti alak, mert életképes, "teljesen kifejlődött" élőlény, ő átmeneti alaknak pedig olyat vár, ami "félig kialakult". Ekkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy az evolúció meghatározásából következően ilyenek létét egyáltalán nem tételezi fel, életképes, szaporodóképes egyedeken keresztül zajlik a folyamat.


Kérdezd meg azt is, hogy ő mennyi átmeneti alak után látná bizonyítottnak az evolúciót? Miért éppen annyitól? Kérdezd meg, hogy mennyit ismerünk jelenleg? Ugyanis teljes mellszélességgel képesek közölni, hogy "ennél több" kellene. Oké, de mennyi? A típuskreacionistának ugyanis fogalma sincs ezekről, a szektavezér azt mondta, hogy több kellene, mint amennyi van, tehát akkor ez igaz is.

2012. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos így van, ahogy mondod. Ezeket a kérdéseket tudom ,hogy fel kell tenni nekik, de akkor meg zavarba jönnek. Tehát a lényeg, hogy igazándiból számukra nem létezik jó válasz. :D

De egyébként vannak, akik aztm ondják, hogy van mikroevolúció, mert isten a nemek első képviselőjét hozta létre és azok szétágaztak...mint a sok kutya ma...persze ehhez akkor nekik kéne bizonyítékot mutatni, és ha azt mondják hogy nem tudnak átmeneti fajt mutatni erre, akkor nics miről beszélni. bizonyítsák!

Ha pedig van átmeneti faj, akkor elismerik, hogy van átmeneti faj, tehát evolúció is.

2012. jún. 24. 19:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezeket a kérdéseket tudom ,hogy fel kell tenni nekik, de akkor meg zavarba jönnek."


Sajnos mást nem várhatsz egy kreacionistától. A kreacionizmus azt jelenti, hogy pofátlan hazugságokat kell tényként és az ezekből hajmeresztő logikai hibákkal levont következtetéseket megfellebbezhetetlen igazságként kezelni. Aki erre képes, az annyira valláskárosult, ha szebben akarod megfogalmazni, annyi érzelmi tőkét fektetett a hitébe, hogy inkább meghal, de akkor sem fogja azt mondani, hogy na jó, talán tévedtem. Ezt hívják vallásnak, minden észérven túl hinni kell benne, hogy egy bronzkori példázatgyűjtemény Isteni kinyilatkoztatás eredménye, mint ilyen tévedhetetlen. Szóval a legtöbb, amit egy kreacionistával szemben elérhetsz, ha zaarba jön, talán elgondolkodik rajta, hogy hülyeségeket beszél.


"De egyébként vannak, akik aztm ondják, hogy van mikroevolúció, mert isten a nemek első képviselőjét hozta létre és azok szétágaztak"


Természetesen, kérdezd meg, mi az a makroevolúció és miben különbözik a mikroevolúciótól? Mert erre sem szoktak tudni mit mondani.


"Ha pedig van átmeneti faj, akkor elismerik, hogy van átmeneti faj, tehát evolúció is."


Azért ne nagyon reménykedj. A szokásos válasz az szokott lenni, hogy az nem is átmeneti faj, mert ki látta, hogy az tényleg őse mittomén az emlősöknek? Azok a teremtő egymástól független alkotásai és kész.


"mert isten a nemek első képviselőjét hozta létre és azok szétágaztak"


Ez tükéletes példa a vallásos gondolkodásra. Ugye a Bibliában meg van írva, hogy Noé bárkáján vitte az állatokat, nyilvánvaló, hogy a Földön nagyságrendekkel több állat él, mint amit Noé valaha is fel tudott volna szuszakolni a hajójára. Megoldás: Ja, hát ha az evolúcióval ki lehet magyarázni a Biblia egyik nyilvánvaló lehetetlen állítását, akkor természetesen jöhet, hiszen ez egy természetes folyamat, rengeteg bizonyíték van rá, de csak addig fogadjuk el, amíg nem ütközik a Biblia másik állításával, mert akkor már nyivánvaló hülyeség, hiszen ütközik a Bibliával. Tökéletes ablak a vallásos gondolkodásra.

2012. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Éljenek a saját világukban, csak amíg akadályozzák más ember munkáját, addig szomorú ez az egész. Főleg, hogy ha azt akarják, hogy ezt tanítsák nekik és mindenkinek tudományként. Csak, ha tényleg ez lenne, visszakerülnénk a sötét középkorba...
2012. jún. 25. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!