Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olyan "űrtudomány" amit...

Olyan "űrtudomány" amit filmekben stb. látni hogy messzi bolygókra jutnak el, mikor válhat valósággá? Az én életemben még megtörténhet? (18)

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 00:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
A probléma az vele, hogy sok idő, limitált az élelemkészlet mennyisége és egy idő után súlyos pszichés gondjaik lesznek az úrhajósoknak. De szondákkal már elég messze eljutottak.
2012. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz? Milyen messzi bolygókra, és mi az, hogy eljutni? Elég a szonda, vagy ember lépjen rá, vagy népesítsük be... nem mindegy.
2012. jún. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Vegyük példának az új, Prométheusz nevü filmet. Több mint 2 évig utaztak keresztül az űrön át, hogy megleljék a Teremtőket. Addig levoltak hibernálva. Na ilyen technikákra gondoltam.
2012. jún. 23. 00:36
 4/33 anonim ***** válasza:

Ma még nem léteznek rá megfelelő technológiák h ésszerű idő alatt jussanak el más csillagrendszerekbe, a most használt rendszerekkel a marsutazás is több éves összezártságot okoz, már ez is rendkívüli terheket ró az emberre.

De ki tudja később miket fejlesztenek ki.

2012. jún. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

ha 2012ben nem lesz katasztrófa és megismerkedsz a spiritualitással ,mesteri szintre fejleszted bizonyos képességeidet akkor elég sok minden megtörténhet amit most jelenleg lehetetlennek tartasz


nem trollkodni jöttem

de nyugodtan pontozzatok le, a mai ember nem képes rugalmasan gondolkodni

2012. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
A Föld alapanyagai egyre jobban kezdenek kiapadni ,tán nem éri meg ilyen technológiára fejleszteni,hogy több nyersanyagot szerezhessünk "kívülről",vagy éppen más bolygó után nézzünk "jobb élet reményében" ?
2012. jún. 23. 00:53
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha szereted a scifit, ajánlom a Pandorum nevű filmet, scifi-thriller, és pont a hibernációval való utazásról szól.


Egyébként ez azért nem lehetséges, mert a ma ismert Földhöz hasonló egyetlen lakható bolygó (amit nem rég fedeztek fel), a Kepler 22b is 600 fényévnyire található... gondolj bele ez mekkora távolság.

Tegyük fel, az űrhajók sebességével, 10 km/s -al megyünk. Ha jól számoltam, már pedig jól számoltam, ez annyit tenne, hogy több mint, 18 millió évbe telne, még ezzel a sebességgel elérnénk ezt a bolygót. 18 millió év!!!


Ekkora időt hibernálva sem lehet átutazni. Egyszóval lehetetlen eljutni ekkora távolságokba. És ez a távolság, még mindig semmi, a galaxisunkhoz képest.

2012. jún. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Új hajtóanyag feltalálása esetleg hajtómű fejlesztése ?
2012. jún. 23. 00:58
 9/33 anonim ***** válasza:
Nincs az a hajtómű, ami gyorsabban mozgatna egy űrhajót pár tíz km/s nál. Ezek hatalmas távolságok. Emberi ésszel felfoghatatlanok. 1000 évet sem lehetne végig aludni, nem hogy 18.000.000 évet.
2012. jún. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Őőő ja igen, ezzel meg is válaszoltam, hogy nem, a te életedben semmi esetre sem történhet meg ilyesmi :D de még máséban sem :)
2012. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!