Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy fekete lyuk kvazárja...

Ha egy fekete lyuk kvazárja eltalál egy másik fekete lyukat mi történik?

Figyelt kérdés
tudom hogy egy fekete lyuk csak véges energiát képes magába olvasztani! De ha nagyon sok energia csoportosul körülötte ez nagyon fölmelegszik és képes lenne többet elnyelni vagy csak nagyon világitanna vagy egy nagy bumm lenne??
2012. jún. 25. 21:47
1 2
 11/13 TheLev98 válasza:
A fekete lyuk, miután túl sok energiát szívott be kilövelli a fölös energiát egy hatalmas csóvában.
2012. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Én csak annyit jegyeznék ide, mert annyian mondták, hogy a fekete lyuk végtelen energiát képes elnyelni akkor azért még is csak muszáj belekötnöm, hogy ideális esetekben lehet végtelenről meg nulláról beszélni, de ugye nincsenek ideális dolgok a világunkban így muszáj, hogy legyen egy felső és alsó határa is annak, hogy egy fekete lyuk mit képes bekebelezni, igaz ez a mai szemszögünkből nézve végtelen, de gondoljunk bele, hogy régen egy okos ember is istent játszhatott, mert tudta mikor lesz napfogyatkozás.

(a hasonlat kicsit sántít, de jobbat nem tudtam előhúzni)

2014. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Papeye válasza:
Végtelen mennyiségü anyagot már csak azért sem tudna magábaszívni, mivel a világegyetem anyagmennyisége nem végtelen! Irgalmatlan sok, de nem végtelen
2014. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!