Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak hogy amerikába...

Mi az oka annak hogy amerikában rengeteg tornádó ki tud alakulni nálunk meg egy sem?

Figyelt kérdés
úgyértem nálunk is vannak szupercellák, heves zivatarok de mi kell ahoz hogy tornádó is legyen?

#tornádó.usa
2012. jún. 26. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Röviden:

Az egyenlítő mentén a legnagyobb a párolgás és a föld forgása az oka ,hogy abba az irányba haladnak (coriolis erő) a ciklonok. Meleg és nedvesség kell nekik ez adja az erejüket,amit a szárazföldbe jutva fokozatosan elveszítenek...

2012. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
USA-ra gondolotam amúgy meg Oklahoma Kansas Nebraska térségekben szoktak a legizmosabb tornádók lenni pedig azis a szárazföld kellős közepén van
2012. jún. 26. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt is vannak, csak picik. Amerikában minden nagyobb, megalomán társadalom!
2012. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon is vannak tornádók, csak kisebbek.
2012. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében az az oka, hogy az USA központi részén lévő nagy síkságon a különböző irányból fújó szelek fékezés nélküé összekeveredve nagyon erős örvényeket hoznak létre. Nálunk a sokfelé elterülő hegységek miatt erre nincs lehetőség, legalábbis akkora mértékben.

Ezt a cikket érdemes megnézni: [link]

2012. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok angolul... egyként már olvastam róla csak azt nem értettem ha itt is bír lenni labilis légkör kit tud alakulni heves zivatar jégesővel akkor mi hiányzik egy tornádóhoz :)
2012. jún. 26. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
2012. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ebből csak azt nem értem és sehol nem találom hogy mégis mi az isten az a magassági teknő? xD
2012. jún. 27. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!