Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire szokatlan a mostani,...

Mennyire szokatlan a mostani, hetekig tartó folyamatos forróság?

Figyelt kérdés
Máskor pár nap után volt egy kis lehűlés, aztán megint meleg. De most már nagyon régóta nincs semmilyen lehűlés. Ez a klímaváltozás következménye, vagy máskor is volt már ilyen, csak nem emlékszem rá.

2012. júl. 2. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Máskor is volt tartós meleg, csak talán nem ilyen mértékben. Amúgy egyre kevésbé lesz ez szokatlan, szerintem. És igen, lehet köze a klímaváltozáshoz, ha nem is közvetlenül a felmelegedést érezzük. Inkább ez egy közvetett hatás lehet.
2012. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
volt már ilyen,és lesz is még,meg nem is aztán megint és így tovább!! ne csak a földet nézd ,,ilyenkor ebben a perben a földnél több ezerszer nagyobb nap sugárzik,robbanások vannak a felszínén stb valamikor nagyobbak kisebbek erősebbek! és ha erősek akkor az ozonrétegen jobban áthatolnak a sugarak megváltoztatva ezzel az éghajlatot akár évekre vagy hónapokra
2012. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szokatlan, nyár van.
2012. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nyár van. Én csak arra gondoltam, hogy most folyamatos a forróság, nemcsak egy pár napig tart, hanem hetek óta.


De igazad van, inkább nyáron legyen a forróság, mint télen.

;)

2012. júl. 2. 15:50
 5/10 anonim válasza:
Nem hiszem, h szokatlan. Gyerekkoromban is volt már ilyen meleg, hisz nyár van... :)
2012. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Extremitásnak hívják az ilyesmit, vagyis nem "átlagos", de természetesen volt már ilyen. Azonban az előrejelzések szerint a jövőben egyre gyakrabban várható hasonlóan extrém időjárás (előfordulhat, hogy 50 év múlva évente dől meg a melegrekord).
2012. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
40%
Volt már ilyen 2002, 2003, 2006, 2007 és 2009 nyarán is, meg tavaly is megizzadtunk nemegyszer.
2012. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de tavaly hűvösebbek voltak az éjszakák, most meg éjjel is szinte kánikula van, számomra ezért elviselhetetlen már.
2012. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én tavaly sem éreztem frissebbnek az éjszakákat, sőt augusztus végén egy szál alsógatyában, takaró nélkül szenvedtem össze pár óra alvást.
2012. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az időtartama nem rendkívüli, de több mint egy hét után ki lehet jelenteni, hogy a második legsúlyosabb hőhullámot éljük át a 2007-es brutális hőség után, amikor egy hétig 40 fok körül alakult a hőmérséklet nappalonként. Országos viszonylatban gyakorlatilag példátlan a 35 fok túllépése folyamatosan 7-8 vagy akár több napon át, Pesten mindenképp.
2012. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!