Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges az időutazás?

Hogyan lehetséges az időutazás?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen irreális, hogy ilyesmire lehetőség legyen.

Ti mit gondoltok erről?

Ha szerintetek lehet ilyen butaság, akkor bizonyítsátok be nekem!

Egyáltalán mit kell "időutazás" alatt érteni?



2012. júl. 3. 22:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%

Ahhoz, hogy az időben utazni tudj, gyorsabbnak kell lenned a fénynél. És a jelenlegi tudásunk szerint a fénysebességet nem érheti el és lépheti túl olyan anyag aminek tömege van. Érdekes de ez van. Megközelíteni minél jobban meglehet, de irdatlan mennyiségű energia kell hozzá.

(Pl. Ha gyorsabb vagy a fénynél, akkor előrerohanhatsz és pl megnézheted, ahogy jössz le a lépcsőn! :D A jövőben lennél. De kivitelezhetetlen.)

2012. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

És ha gyors vagyok nagyon, akkor miért kellene a jövőbe kerülnöm???

Ezt az egész dolgot nem értem, hogy mi köze lenne a sebességnek a jövőhöz. Elmagyaráznád?

2012. júl. 3. 22:48
 3/29 anonim ***** válasza:

Ott van leírva példában. Ennél jobbat nem tudok mondani.

ez is csak egy megközelítés nekem ez jut csak eszembe. Más bocsi de nem.

A példában leírtnál pl. ha gyorsabb vagy mint a fény akkor olyan dolgot csinálsz amit a külvilág nem érzékel még (hizen nem látják mert gyorsabb vagy), ergó még nem történt meg. Bocsi kissé zavaros de máshogy nem megy. :)

2012. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ha arra a baromságra gondolsz, hogy nagyon messze megszólal egy harang, te pedig nagyon gyorsan oda ugrassz és vissza azzal a tudattal, hogy 10 másodperc múlva hallanai fogod a harangot, az nem időutazás. Nem a jövőt fogod megtudni, hanem azt, ami már megtörtént máshol.

Mitől függ a jövő? Mi alakítja?

Ha a jövőbe ugrok, akkor tudok benne változást létrehozni?

És a jövőből a múltba ugrok vissza?

2012. júl. 3. 22:52
 5/29 anonim ***** válasza:

Te most leírtad a harangot de az a hangsebesség. Azt már 30 éve átléptük.

Nem ugyanaz a kettő.

A hangsebesség 1.000-1.200 km/óra (közegtől függ)

A fénysebesség 300.000. km/másodperc 8sokszorosa az előzőnek)

Ha Einstein nem tudta, hogy pontosan, hogy van ez akkor itt se fogja senki se tudni. Hisz az elméleteit még mindig nem tudták se megerősíteni, se cáfolni! :)

2012. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Na ezaz, hogy ezzel az elmélettel előreugrasz kicsit a jövőbe, de vissza, hogy jönnél azt nem tudom! :D Senki sem tudja! :D

Bele lehetne menni mindenféle féreglyukakba, térgörbületbe, de nem vagyok elméleti fizikus sajnos nem tudom a válaszokat. :/:/

2012. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Aha értem most már, hogy mire gondolsz. Hogy olyan gyorsan csinálok változást, hogy más még fel sem fogja fogni a dolgot (csak később). De akkor végülis csak az érzék szeverket csapod be, nem? Az idő az embertől független. Ha te már megcsináltál valamit, csak más még nem érzékelte, az nem időutazás. Ha pedig gyorsabb lennél a fénynél, akkor látnál bármit is, tudnál bármin is alakítani?

De ez miért időutazás? Ez csak a másik ember érzékenek becsapása. Vagy most ha belegondolok abba, hogy tényleg mindennél ami a világban van gyorsabb leszek sokkal. Akkor is csak alakítani tudom a dolgokat, hogy hogyan legyenek majd. Ide-oda tolok mindenkit. Az nem a jövőben fog megtörténni, vagy igen? Én téged egyik helyről a másikra raklak, az miért lenne időutazás? Akkor ha vissza ugrok a "múltba", látni fogom, hogy mit csináltam már meg veled, amiről még nem tudunk elméletileg.

2012. júl. 3. 23:07
 8/29 anonim ***** válasza:

Így definiálták az időutazást mint lehetséges példát. :)

Ha gyorsabb vagy a fénynél szerintem semmit nem látsz! :) Sőt tuti nem látsz! :D Hisz nem ér utol a fény. :D A szemből érkező fény azzal meg nem tudom mi lesz! :D De meditálok rajta egy éjszakát! :D:D Amint megtudok valamit mondom! :)

2012. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Jó, nagyon szépen köszönöm!!!

Tényleg érdekel:)

2012. júl. 3. 23:15
 10/29 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon érdekel ez a téma, de ha születik netán valamikor egy briliáns elmélet, úgyse fogok felfogni belőle semmit! :D:D:D

De ki tudja mit hoz a jövő?!?!!! :D:D:D:D

2012. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!