Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha léteznének sellők, rendszer...

Ha léteznének sellők, rendszertanilag hová tartoznának?

Figyelt kérdés
Úgy értem, emberek, vagy állatok?:D
2012. júl. 3. 22:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem húgommal a Kis hableányt és ezen gondolkoztam hétvégén! :D Emlősök, vagy ikrákkal szaporodnak? :D

Ha valaki tudja tényleg írja meg. :D

Kissé morbid egy Disney mesében ezen gondolkodni! :D:D:D:D

2012. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez a kérdés halmozottan hülyeség. Először is nem létezik ilyen lény. Másodszor egy áldilemmát állítasz fel, miközben egyáltalán nem csak ember és hal közül lehet választani. Akár önálló törzs is lehet egy fajjal, a rendszertan soha nem zárt ki ilyesmit sem. Plusz, az ember is állat rendszertanilag.
2012. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ez most lehangoló volt Utolsóka,köszi:(
2012. júl. 3. 23:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Fél-humanoid hal. Lehetne fordítva is, de mivel általában értelmes lényként ábrázolják, így inkább az emberre voksolnék. :D
2012. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Vagyis akkor lehetne úgy sellôk országa, mint gombák országa??

És nem lehetne besorolni sehová?

Igen. Ez a legértelmesebb elképzelés. (:

Erre még nem is gondoltam.

2012. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez egy elképzelt lény, oda tartozik, ahova odaképzeled.
2012. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valóban gombaféle lenne, de szerintem inkább emlős.

A delfinnek is van uszonya, mégis emlős, innen kiindulva hasonlóan elevenszülő vízi élőlény. Azonban a sellő lélegzik a víz alatt és a víz felett is, azaz kopoltyúja is van - vagy valami hasonló, módosult tüdő, mivel kívül nem látszik. Ebben az esetben viszont még lehet emlős, a denevérnek is van szárnya mégse madár, a szárnyfelépítése sem olyan mint a madáré, csak ugyanarra használja.

Szerintem kevésbé hal, csak az alsó végtagja "hal", gondolom a törzsében megvannak az emlősök szervei.


Az, hogy emberek vagy állatok etikai kérdés, az ember is emlős, rendszertanilag majdnem ugyanaz mint a majom, pl. egy kékmoszathoz képest.

Mivel értelmes lény, ezért inkább embernek számít.

2012. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hibrid
2012. júl. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Szerintem olyan delfin féle lehetne amugy.Emlős is,hal is.Nem tom:)
2012. júl. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy számítana már embernek? Másik faj, teljesen egyértelmű, habár nyilván valami közeli rokonságról lehet szó. Szerintem úgy lehetett, hogy valamikor az emberi faj kialakulásakor egyik csoport vizi életmódra tért át, majd a felhalmozódó mutációk révén nyerték el a mesékből megismert formájukat... érdekes kérdés, hogy miként lehetett ilyen rövid idő alatt ilyen nagy változást elérni... Csak arra tudok gondolni, hogy valami olyan élőhelyen élhettek, ahol valamilyen természetes radioaktív anyag nagymértékben feldúsult, ami nagymértékű mutációs nyomást fejtett ki a populációra, aminek minden bizonnyal elég kisméretűnek kellett lennie. (Mielőtt valaki legyintene, hogy ez hülyeség ezt nézze meg: [link] a szigeten a talaj sugárzó tóriumot és protakiniumot tartalmaz. Talán innen származnak a sellők?)


most jut eszembe, hogy a besorolás attól függ, hogy az emberi faj kialakulása előtt, vagy után volt az életmódváltás? Ha utána, akkor tekinthetjük őket egy emberi alfajnak... bár nem hinném, hogy egymás közötti szaporodás lehetséges, tekintve a nagymértékű fenotipikus különbséget. (Az egymás közötti szaporodást nem pásztor fiú vs kisbárány relációban értem) Az is érdekes, hogy hogyan hathatott a szelekció csupán az alsó végtagra, és az altestre... Egy ilyen életmódváltásnál a test nagyobb változását várná az ember... pl az ujjak között sincs úszóhártya, és a fej sem lett áramvonalasabb, holott ezek szoktak az első jegyei lenni a vizi életmódnak (pingvinek, hódok, főkák).


Érdekes gondoltakísérlet, ugyan nem vezet sehova, de az agyat lehet tornáztatni. :-D

2012. júl. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!