Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék ötletek kérni...

Szeretnék ötletek kérni tőletek, melyik híres magyar tudósról, felfedezőről tarthatnék előadást, aki igazán méltó lenne rá és ha tudnátok indokolni miért, akkor hálás lennék?

Figyelt kérdés
Egy angol csoportba járok, mindenki más nemzetiségű, angolai, koreai, mexikói, orosz, etióp és még pár nemzetiségű és előadást kell tartani egy híres személyről aki az országunk szülötte volt, én mindenképpen tudósról szeretnék, egyszer írtam Szent-Györgyi Albertről, tehát őt már nem választom. Van ötletetek? És kérlek indokoljátok miért, felpontoznék mindenkit, aki normálisan ír. Köszönöm.

2012. júl. 4. 05:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Sellye János,Teller Ede,Semmelweis Ignácz,Irinyi János.

A miértet megtalálod az életrajzukban.

2012. júl. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit szólnál pl. Kitaibel Pálhoz? Kevesen hallottak róla, pedig megérdemelné, hogy ismertebb legyen. Kora egyik legnagyobb polihisztora volt, bejárta a nagy Magyarországot, botanikai munkái a legjelentősebbek. Bár az is igaz, hogy magyarul nem tudott. ^^

Vagy Eötvös Lóránd, magyar fizikus. Legismertebb alkotása a torziós inga. És az ELTE az ő nevét viseli.

Ha felfedező, akkor ajánlom pl. Almási László Edét, a nagy Szahara-kutatót.

Vagy Sass Flóra, a híres felfedezőnő, aki férjével járta Afrikát. A bennszülöttek a Myadue, azaz Hajnalcsillag nevet adták neki. :)A Nílus forrását akarták megtalálni.

Vagy ott van Széchenyi Zsigmond, akinek könyveiről is lehet írni, ő is Afrikában utazgatott és vadászott.

Lehet írni Gróf Teleki Sámuelről, akit nem kell bemutatnom, azt hiszem, vagy Kőrösi Csoma Sándorról.

Rengeteg magyar feltaláló és felfedező van, csak rá kell keresni.

Hogy ki lenne igazán méltó erre az előadásra? Azt neked kell eldönteni, mert mindegyikük méltó lenne rá. Én talán Sass Flórát javasolnám, mert igazán különleges az első női felfedező, és kevesen tudnak róla.

2012. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:

Almási László? Menő autóversenyző és pilóta, sivatagi felfedező, Széchényi Zsigmonddal együtt autóval átment a Szaharán, és Rommel Afrika-Korpsában volt sivatagi szakértő.

És talán volt aki látta az Angol beteget is a csoportban :)

2012. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl. Hell Miksa. Csillagász volt, én csináltam kis előadást róla, jó téma. :)
2012. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jedlik Ányos, Déri Miksa, Zipernowsky Károly, Bláthy Ottó Titusz, Kandó Kálmán.

Életrajzunkban szintén szerepel a munkásságuk. Nélkülük nem lenne villanymotor, dinamó, villanymozdony, transzformátor meg egyéb ilyen apróságok amiket a világban mindenhol használnak :):)

2012. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még nem döntöttem, de vagy a csillagászt, Neumannt, vagy Teller Edét választom.
2012. júl. 4. 20:25
 7/7 anonim válasza:
Rubik Ernő
2012. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!