Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megközelítem a fénysebesség...

Ha megközelítem a fénysebességet, akkor mi történik velem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy számomra a külvilág felgyorsul, de a tömeg is nő.Szóval ha nő a tömegem azt, hogy lehet elképzelni?OK, hogy nehezebbnek érzem magam, de kövérebb leszek,vastagabbak lesznek a csontjaim vagy csak úgy nagyobb lesz a tömegem pl eddig a karom volt 3kg akkor 5kg lesz, de nem lesz nagyobb vagy sűrűbb?
2012. júl. 5. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A legutolsó. Nem lesz több atom, nem lesz nagyobb méret, hanem ami eddig 1 kiló volt, az ezután 2, 10, 1000 vagy még több kiló lesz.
2012. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te saját magadon és a hozzád képest nyugalomban (vagy csak a hétköznapi életben megszokott sebességgel mozgó) külvilágban semmi változást nem tapasztalsz.


A tömeged megnövekedése csak látszólagos, attól függ, hozzád képest milyen sebességgel mozog a megfigyelőd.


Képzeld csak el, hogy ha egy űrhajó fényhez közeli sebességgel elhalad a Föld mellett, akkor ő úgy érzékeli, hogy a Föld tömege a rajta élő összes élőlény tömegével együtt óriási mértékben megnőtt. Valahogy viszont mi ebből semmit nem veszünk észre. :)

2012. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EagleHUN ***** válasza:

Relativitás elméletről olvastál?

Te magadat nem fogod nehezebbnek vagy rövidebbnek/keskenyebbnek érezni.

Csak a külvilág számára leszel az.

Persze a hajtóműveid egyre jobban erőlködnek minél jobban megközelíted a fénysebességet.

Az is csak a SCI-Fi-kben van hogy elsuhannak a csillagok közt, valójában inkább egy statikus képet látsz mozdulatlan csillagokkal, olyan nagy a távolság köztük.

Gondolj bele a nap fényének is 4 évbe tellik a legközelebbi csillagot elérni...neked is 4 évbe telne odajutni fénysebességgel, csak közben a földön eltelne 70000 év mert az idő másképpen telik.

Ha sima repülőgépre ülsz és elmész mondjuk NY-ba kb 1 másodpercet nyersz, mert a föld gravitációjátol távol és gyorsan repülsz. Bár ez is relatív hogy "gyors" a 800km/h a 300000km/s-hez képest.

2012. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Még érdekesebb, ha azt képzeled el, hogy a Föld közelében több űrhajó halad el, mindegyik a fényhez közeli, de eltérő sebességgel. Akkor az egyik úgy látja, hogy a tömeged kétszeresére nőtt, a nála kicsit gyorsabb azt, hogy tízszeresére nőtt, egy még gyprsabb meg akár százszorosnak találhatja a tömegnövekedésedet.


Nos, akkor melyiknek is van igaza? Mindegyiknek és egyiknek sem. A nyugalmi tömeged nem változott, ezt ui. az űrhajóban utazók is simán ki tudják számítani a hozzád viszonyított sebességük ismeretében.

2012. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
62%
Sokan nem gondolnak abba sem bele hogy egy ember kb 3G-s gyorsulásnál nagyobbat huzamos ideig nem visel el. Tehát ahhoz hogy ne haljon meg valaki a gyorsulástól 0-ról 300000km/s ra kb 1 év kell vagy inkább több idő, és persze a megérkezés előtt ugyanennyi idővel már el kell kezdened fékezni is. Tehát a legközelebbi csillagig tartó út középső néhány évét tudnád csak ennyivel megtenni. Azaz a 4 fényévre lévő csillagot több mint 6 év lenne elérni, hisz 2 évig nem mész fénysebességgel sem.
2012. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig második vagyok.


"Gondolj bele a nap fényének is 4 évbe tellik a legközelebbi csillagot elérni...neked is 4 évbe telne odajutni fénysebességgel, csak közben a földön eltelne 70000 év mert az idő másképpen telik. "


Dehogy. Neki saját időben nem 4 évébe, hanem a sebességétől függően sokkal rövidebb ideig tartana eljutni oda. A Földön ez idő alatt legalább 4 év telne el, vagy több, attól függően, mennyire közelíti meg utazónk a fénysebességet. Ha nagyon, akkor a Földön alig telik el több idő 4 évnél.

2012. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alaque ***** válasza:
Épp a tegnap gondolkodtam, hogy felteszem itt a "mit lát a foton"-kérdést. Örülök, hogy itt egy hasonló. Szóval mit látnék én, ha fénysebességgel haladnék? Azt, hogy körülöttem minden megáll?
2012. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Megmondom én, ha volna valami amivelvel elérnéd majdnem a fénysebességet, se lenne veled semmi baj...

Sőtt ha még a fényél is gyorsabban mennél a valamivel, se lenne semmi bajod.

Akár mennyivel is haladsz valamivel se lessz bajod.

Persze, ha volna az a valami ami tud menni olyan gyorsan, hogy ne huljon szét, és megvédjem mindenféle kozmikus ajtól, és közbe nem rohan bele valamibe. pl 1 csillag, meteór, fekete lyuk - ba :)

2012. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

"Tudom, hogy számomra a külvilág felgyorsul,"

Ezt rosszul tudod. A relativitás elmélet alapjaival sem vagy tisztába. Az relatív hogy te mész űrhajóval egyenes vonalú egyenletes mozgással közel fénysebességgel, vagy az űrhajó áll és a Föld rohan el ellenkező irányba közel fénysebességgel. Ha egyenes vonalú egyenletes mozgást végez különböző sebességgel több megfigyelő ezek közül tetszőlegesen egy de csakis egy tekinthető úgy hogy nyugalomba van. Egy "lassú" hétköznapi példa, a kocsival mész 130-al az országúton a kocsiba van egy légy és repked össze-vissza olyan könnyedén mintha állna a kocsi, pedig a légy 45 km/h sebességnél nem bír gyorsabban repülni, a légy felvette az autó sebességét számára az autó áll, vagyis abban az inerciarendszerben van.

Vagy a mozgó vonaton (ha jó a sín és nem döcög és egyenes vonalú egyenletes mozgást végez) a feldobott labda stb. úgy viselkedik mintha állna a vonat ...

Vagyis azt éreznéd hogy áll az űrhajó ha egyenes vonalú egyenletes mozgást végezne, illetve valójába azt hogy zuhansz a súlytalanság miatt. Gyorsulás, lassulás vagy irányváltoztatás hatására éreznéd hogy változik a súlyod, mivel ugyan azok a fizikai kölcsönhatások érik az űrhajóban lévő anyagot (vagyis a tested is) ezek hatására mint a gravitáció, kvázi mesterséges gravitáció.

2012. júl. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!