Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi fogunk fejlődni...

Szerintetek mi fogunk fejlődni valamilyen szinten? Mármint úgy értem, hogy agyi kapacitásban? Akár pár ezer év múlva.

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Igen! Az emberi agy folyamatosan fejlődik, végülis már nagyon tömegű agyunk van, nagyon intelligenciával, mint az ősembernek :) De ez a változás, okosodás egy emberi életben nem tapasztalható :/
2012. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Shai-Hulud ***** válasza:
39%

Folyamatosan fejlődünk.

Több ezer, sőt több millió év óta.

És ha nem pusztulunk ki (nem irtjuk ki magunkat), akkor igen, fogunk fejlődni, agyi kapacitásban IS, folyamatosan.


Az evolúció ezzel jár. Még ha nem akarnánk, akkor is.

2012. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Persze, sokak szerint a balkezesség is egy effajta evolúcióra vezethető vissza. De ilyen fejlődés nem néhány évtized alatt játszódik le, évszázadok, sőt évezredeke is kellenek neki természetes körülmények között - de ki tudja, lehet, hogy majd erre is kitalálnak valami mesterséges megoldást.
2012. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem! Evolúció csak és kizárólag akkor valósul meg, hogyha fennáll valamiféle teher, amihez alkalmazkodni kell. Ilyen teher jelenleg nem létezik. A magas szintű közbiztonság miatt nem a legerősebb marad életben és szaporodik, és az olyan dolgok, mint a pl a rövidlátás, allergia, vagy egyéb örökölhető betegségek nem szabnak utat az életben maradásunknak és szaporodásunknak.

Az evolúció alapja a természetes szelekció, és ha ez nincs, az emberi faj elkényelmesedik, az emberi szervezet megengedhet magának olyanokat, mint az allergia, és az is valószínű hogy az agykapacitás nem fog nőni. Sőt!

ajánlom figyelmedbe ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=m8fm3Z7jgWM&feature=BFa&list=..

A balkezesség meg nem hiszem, hogy örökölhető, vagy genetikailag függő. Egy beleszokás kérdése, ami már csecsemőkorban elindul.

2012. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Shai-Hulud ***** válasza:

Kicsit ellentmondanék (bár én nem pontozlak le, mert más a véleményed): a folyamatos szellemi terhelés is pontosan úgy kiváltja a természetes szelekciót, hiszen aki nem tud megfelelni a jelenlegi szellemi fejlettségi követelményeknek, az éppen úgy kiszelektálódik...


Igen, manapság nem a kardfogú tigris szelektál, hanem például a munkaadók, a társadalmi lehetőségek, és hasonlók. De EZ IS egy ugyanolyan szelekció, amely azzal jár, hogy az emberiség folyamatosan átalakul.

2012. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Szerintem jelenleg a pénz az Úr az agyi kapacitás meg folyamatosan csökken van egy két megszállott fazon de összességeben az emberek még a jelenlegi agykapacitásukat sem használják ki rendesen.Elképzelhetőnek tartom ha az agyukat lecserélhetnék pohártartóra egy kattintással nagyon sokan élnének vele. Én is kíváncsi lennék mi lenne 2000 év múlva ezért nézek sci-fis marhaságokat mi max csak kihalhatunk változni nem tudunk mert azok nem mi leszünk
2012. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Valójában a jégkorszak végi ősemberhez képest semmivel sem vagyunk okosabbak, akkorra már kialakult a mai ember. (Vagy már talán korábban.) Ha egy akkori ősember csecsemő most nőne fel, ugyanúgy lehetne mérnök, orvos, stb.


Amúgy a fejlődés, alkalmazkodás valószínűleg most is tart, az evolúció nem áll le nálunk, viszont nagyon lassú folyamat, és a kiválasztódáshoz olyan körülmény kell, ami egy adott mutációt segít vagy gátol a fennmaradásban vagy szaporodásban. A "munkaadók, a társadalmi lehetőségek" is lehetnek ilyenek, de szerintem ha valaki egy mérnök állás helyett a mekibe megy, még ugyanannyi gyereke születhet. (Nézzük csak meg, kik szaporodnak a legnagyobb számban. Mondhatjuk, hogy elég jól alkalmazkodtak a körülményekhez.)

:)

2012. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, manapság nem a kardfogú tigris szelektál, hanem például a munkaadók, a társadalmi lehetőségek, és hasonlók. De EZ IS egy ugyanolyan szelekció, amely azzal jár, hogy az emberiség folyamatosan átalakul."

Hogy micsoda???? Most komolyan, szerinted a munkáltatók befolyásolják, hogy mennyi utóda lesz egy embernek?? :-D Jártál te valaha Miskolcon, vagy úgy általába a Borsadba? Hogy lenne ez szelekciós nyomás. Elképesztő, hogy emberek milyen alapvető mértékben nem értik, hogy mit jelent az evolúció...

2012. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én azon szoktam kuncogni, mikor azt hallom, hogy a hüvelykujjunk meg fog változni, megkönnyítendő az sms írást.

:DDDD

2012. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Azt mire megyünk nagyobb agyi kapacitással, ha az emberek 90%-a totál idióta és a "kapacitása" töredékét sem használja ki?
2012. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!