Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban kihaltak a dinók vagy...

Valóban kihaltak a dinók vagy csak átalakultak?

Figyelt kérdés

Az elméletem a következő:a dinók nem halhattak ki,mert különben ha teljesen kihaltak volna akkor nem lennének a mai madarak.A tudósok szerint a madarak a dinók leszármazottjai.Szerintem a legtöbb dinoszaurusz faj a fejlődés során több ágra szakadt és átalakult,így kezdtek madárformát is felvenni.Egyre kisebb termetű madár alakú élőlények kifejlődtek.És mikor becsapódott a meteor a tudósok szerint a kisebb testű madarak túlélhették,amiből kifejlődtek a mai madarak,ezért gondolom,hogy nem haltak ki csak átalakulhattak.

Megjegyzés:mivel a dinoszauruszok is egy dinófajtából fejlődtek ki több ágra szakadva,így a mai madarak csak átalakult dinoszauruszok.

T.D.I.



2012. júl. 5. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor az elméleted az, hogy azt gondolod, amit a tudósok? Praktikus! :D


Amúgy igen, én is úgy tudom, hogy a dinoszauroszok nagy része kipusztult, és néhány faj tudott csak fennmaradni, amik azóta átalakultak.

2012. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy a madarak a dinoszauruszok egy csoportjának leszármazottai, maguk a dinoszauruszok még kihaltak, mert már nem léteznek... legalábbis, ha a ma élő krokodilokat, varánuszokat nem tekintjük annak, amik még viszonylag kevesebb változással vészelték át az évmilliókat. A madarak pedig semmilyen szempontból nem dinoszauruszok.


Egyébként meg nem igazán szükséges elméleteket gyártanod, vannak a világon tudósok, akik már megtették, először olvasd el az ő álláspontjukat, aztán állj elő a sajátoddal.

2012. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Kár, hogy a madarak monofiletikus csoport, vagyis egyetlen őstől eredeztethetőek. Innentől fogva nincs semmi dinoszauruszOK, maximum egy dinoszaurusz faj. Ergó bizony kihaltak azok a dinoszuruszok.
2012. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A madarak egy bizonyos dinoszauruszcsoport egy fajából alakultak ki (azaz monofiletikus csoport), de az évmilliókig tartó fejlődés következtében lényegesen átalakultak, ezért már nem tekinthetők dinoszaurusznak. Tehát a dinoszauruszok kihaltak.

A krokodilfélék és a varánuszfélék nem dinoszauruszok. Teljesen más fejlődési vonalon haladtak, még jóindulattal sem tekinthetjük őket dinoszaurusznak.

2012. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a madarak kialakultak, akkor még éltek dinoszauruszok, de a madarak már nem voltak azok, csak az ősük volt egy dinoszauruszfaj. Aztán a többi dinoszaurusz kihalt. Tehát mindkét félnek igaza van.
2012. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

A fentiek tévedésben vannak, de csak egy kicsit. A madarak teljes mértékben dinoszauruszoknak tekinthetők. Nincs olyan, hogy valami, ami eddig dinoszaurusz volt, hirtelen megszűnik annak lenni.


A madarak csoportja bizony monofiletikus, de ugyanakkor számos nagyobb monofiletikus csoporton belül helyezkedik el, amelyek közül az egyik a dinoszauruszoké. Ergo: ők maguk is azok.


Olyan nincs, hogy a madarak ne lennének dinoszauruszok, hiszen az ő családfájukon foglalnak helyet. Azt mondani, hogy a madarak nem dinoszauruszok, olyan, mintha azt mondanánk, hogy a denevérek meg nem emlősök. Nincs értelme.


A kérdező felvetése pedig teljességgel helytálló, ami nem meglepő, lévén a tudósok is ugyanezt vallják.

2012. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Józsika3477 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a madarak azok tulajdonképpen tollas dinoszauruszok.
2012. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól tudod.
2012. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!