Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet a megfejtése a...

Mi lehet a megfejtése a következő feladatnak?

Figyelt kérdés

Egy Pénzes telefonos játékban volt benne a következő feladat:


2+4x5+7-68+22-3+(2+6)


1000 feletti volt a megfejtés.

Pedig elvileg -12 jönne ki... Ha megvariálom a számítási módot, kaphatok 119-et is, mert azt írták ki: Adja össze a képen látható összes számot...

És a pasas szerint ez könnyű volt. 2 órán keresztül hallgatta a tippeket de soha, senki a közelében se járt. Mint mondtam, ezer feletti a megfejtés, talán 1300valamennyi... Ki tudod-e így számolni?


2009. júl. 11. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez a tipikus "ellopomazösszespénzedatelefonodról" típusú telefonos játék feladat. Akárhogy is keresed a megfejtést egyik sem lesz jó, mert ők nem azt keresik.


Arra lennék kíváncsi, hogy mi a megfejtés... mondjuk megmondhatnák a feladvány végén, megoldásmenettel együtt.


Az ilyen játékra betelefonálás csak pénzkidobás.

2009. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
2009. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hú, köszi... :)
2009. júl. 11. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
huh, egyszer láttam én is egy ilyen "feladványt" csak ott még a kérdőjel is direkt 2-es alakú volt, és még úgy se jött ki, lehet a telefonszámukat is bele kellett volna számolni :D
2009. júl. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is (-12) jött ki.

2+4x5+7-68+22-3+(2+6)

A műveleteknél sorrendiség van.

A szorzás előbbre való, tehát ezt kell előbb elvégezni. A zárójel felbontásakor ha mínusz jel lenne előtte, akkor a benne lévő számok előjelet váltanának, de plusz jel esetén nem. Így: 2+20+7-68+22-3+2+6=(-12)

2009. júl. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6!!!!!!!
2009. júl. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem is valami olyan, hogy nem csak ezeket kell összeadni. az a szöveg, hogy adja össze a képen/képernyőn látható összes számot. direkt átverés, hogy ne tudja senki és mindenki telefonáljon, hogy na majd én megmondom, ha a többi hülye nem tudja. sose hívnék fel ilyet.
2009. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki ennek számolva áll neki, az eleve hülyeséget csinál (már bocs). A műveleti jelek két okból vannak ott:


Egyrészt, mert így mindenki azt hiszi, hogy ez egy számolási példa és el se olvassák a feladatot


Másrészt: érdemes megnézni ezeket a jeleket, sokszor furcsák. Előszeretettel raknak plusz és szorzás jelekre kis farkakat, amitől az 4-es számként is értelmezhető, ami el van döntve. Mivel a feladat nem számtani, ezért ez teljesen mindegy.


Így lesz az a vége, hogy egy

13 /ide egy érdekes, négyesnek is olvasható szorzás jel jön/ 2 =

1+3+4+2 + 13+34+42 + 134+342 + 1342


És akkor az előjelek és a valódi műveleti jelek értelmezése még mindig kétséges. (pl. 2*3=2+3, vagy 2*3=2+3+2*3?) A szabályokat nem mondják meg, persze, hogy senki nem találja el a feladványt. Persze erre az ORTT-nél csak a töküket vakarják, ez is mutatja, hogy mekkora korrupt bagázs.


Amit leírtam csak egy féle trükk, ha az embernek van egy kis sütnivalója, még többet talál (ehhez érdemes lehalkítani közben az idegesítő narrátort)


De ha az ember igazán intelligens, akkor soha nem telefonál be ezekbe a szarokba...

2009. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem az egész egy nagy átverés:D

adja össze az ábrán szereplő összes számot? mivan ha arra gondoltak h adja össze az összes számjegyet?:D

2009. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Van nekem egy profi számológépem, ami ezer dolgot tud.

-12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!