Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány mg szalicilsavat használjak?

Hány mg szalicilsavat használjak?

Figyelt kérdés

Érdeklődöm a növények iránt. Nemrég azt találtam ki, hogy a szalicilsav hatását ,megfigyelném a növényekre.


Összesen egy növényből 4 csoport lesz:

-csak a gyökere

-csak a levelei

-a levelei és gyökerei

-kontroll


kapnak szalicilsavat. Szerinted hány mg/l es koncentrációban adagoljam a locsolóvízhez?


Csak a szaliciles vízzel locsoljam, vagy ígyis-úgyis?


Milyen növényt ajánlasz?


Lúdfüvet nem tudok beszerezni sajnos, de szóba jöhet a sóska, spenót, fejes saláta, porcsinrózsa.


Köszi :)



2012. júl. 10. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Arabidopsist nem tudsz ellenőrzött helyről beszerezni, maradjunk ebben. Elég közönséges kis gaz, most is nő mindenfelé. (Kísérleti alanynak így nem alkalmas, hiszen nem azonos a genetikája az egyedeknek, sőt, meg sem tippelhető, mennyire különbözik, de beszerezhető.)

Növény... borsó, bab. Gyorsabban csíráznak, látványosabbak, klasszikus kísérleti növények mindketten. Ebben gondolkozz inkább, és így, ha mondjuk vattán csíráztatsz, akár még a csíráztató vízbe is rakhatsz szaicilsavat (ami nem egy jó ötlet, azt hiszem, de a kísérlet arról szól, hogy ezt is ki kell próbálni). Szerintem ne kizárólag szaiciles vízzel öntözd, de minden nap kapjanak szalicilt, mondjuk reggel. "Hormonhatású", tehát nem árt, ha minden nap ugyanakkor adsz nekik.

Nézegettem a netet mindenféle kutatási beállítások után, de nem sokat találtam. Próbálkozz többféle koncentrációval, ezt tudom csak mondani.

2012. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!