Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan, vagy miből keletkeznek...

Mentos kérdése:

Hogyan, vagy miből keletkeznek a kvazár-ok, milyen erősek?

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni a gimit info szakon, de mindíg is érdekeltek a világegyetem titkai. Bolygókeletkezéseket már tudom, a fejekelyukakról is tudok már sok mindent, szupernovák stb. De a minak a National Geographic-on mert ey Minennapi tudomány és a kvazár-ról is szó esett. Lenyűgözött, és tudni akarom, hány x erősebb, mint egy fekete lyuk, meg a tulajdonságait is!

2012. júl. 11. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
17%
Szuper fényességű csillagok halmaza, ezek ontják magukból a fényt mint jóllakot óvodás a főzeléket. A fekete lyukak meg inkább benyelik a fényt. De az is lehet hogy mindkettő térkapu, csak az egyik input a másik output.
2012. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem illik wikipediát linkelgetni, de itt nagyon jól érződik a cikkben, hogy biztosat még tudunk, inkább sejtéseink vannak, mi is a kvazár pontosan.


[link]

2012. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!