Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matek: Két egész számot, hogy...

Matek: Két egész számot, hogy szorozzak össze írásban?

Figyelt kérdés

Tudom hülye vagyok, de már elfelejtettem, hogy kellett és számológépet nem használhatok. Egyjegyű egész számmal össze tudnám szorozni, de két 3 jegyű nem megy:)


Össze kellene szoroznom ezeket: 128*256


Köszi a segítséget!



2012. júl. 15. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha ez a kép nem mond róla semmit, akkor sajnálom, de ott nagyon nagy bajok vannak! :/

2012. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha, erre volt szükségem. Köszi a segítséget!


Valahogy én is így csináltam, csak nem nézett ki ilyen szépen.

2012. júl. 15. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már másodikban meg kellett volna tanulnod!
2012. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint Neked a jó modort. :)
2012. júl. 15. 21:41
 5/8 2xSü ***** válasza:

Egy kicsit szájbarágós leszek, ha túlságosan is, akkor elnézést. A cél az érthetőség.


Hogy a szövegformázással ne legyen gond, ezért az egész gondolatsort itt vezetem le: [link]


Az egészhez viszont tudnod kell, hogyan kell írásban összeszorozni egy többjegyű számot egy egyjegyűvel, illetve hogyan kell többjegyű számokat írásban összeadni. Ha ez sem megy, akkor újabb magyarázatra szorulhat a dolog. Viszont ha ezek mennek, akkor remélem érthető lesz.

2012. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
Amúgy ez tényleg általános iskola, második osztályos anyag. Jó modor ide, vagy oda, pusztán ténymegállapítás, hogy igencsak meglepő, hogy nem ezt nem tudod, hiszen legalább tízezerszer el kellett végezned ezt a műveletet a matematika tanulmányaid során. Az ilyet az ember akkor is megjegyzi, ha történetesen nem érti, miért így csinálják.
2012. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves barátom, pontosan így csináltam ahogy leírtad magam is. Azért köszönöm a fáradozásodat. Csak a felírásra nem emlékeztem. Így felírva nagyságrendekkel gyorsabb a számolás és praktikusabb.


Sajnos a második osztály már elég régen volt és az elmúlt 25-30 évben leginkább számológépet használtam az ehhez hasonló feladatok megoldására és mivel azok a dolgok, amiket az ember nem használ előbb utóbb ködbe vésznek. Az én fejem sem káptalan, mint ahogy gondolom neked is vannak olyan dolgok, amiket tanulmányaid során megtanultál, de azóta elfelejtetted.


Szerintem kérdezni nem szégyen, pláne egy olyan oldalon, ami erre van kitalálva. Nem érzem, hogy e miatt hülyének kellene éreznem magamat.


A számolási segítségeket köszönöm, azért megy az up.

2012. júl. 16. 12:31
 8/8 2xSü ***** válasza:

> Szerintem kérdezni nem szégyen, pláne egy olyan oldalon, ami erre van kitalálva. Nem érzem, hogy e miatt hülyének kellene éreznem magamat.


Így van. Inkább kérdezzen az ember, mintsem rosszul csináljon valamit.


De ettől még egy adott ember számára valóban szokatlan lehet, ha valaki ezt nem tudja, mert túlságosan a saját perspektívájából néz rá a dologra. Én elfogadom, mert lehet, hogy az illetőt soha nem érdekelte a matek, de ennek ellenére remek szakember a maga területén és mivel nem használta évtizedekig, ezért elfelejtette. Pl. én bár remek matekos voltam, a töri nem igazán érdekelt. Az összefüggések igen, de a konkrét évszámok nem. Bizonyára van olyan dolog, amit nem tudok, viszont más meg ugyanúgy alapnak veszi, hogy ezt ált. isk. alsóban tanították. Viszont ebben az esetben én a magam részéről nem lepődnék meg pl. a #3-as hozzászóláson, mert amúgy összességében valóban igaza van.

2012. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!