Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy általános iskola 5....

Egy általános iskola 5. osztályában mit tanítanak matematikából?

Figyelt kérdés
1 6. osztályba készülő kislányt kell felzárkóztatnom mert iskolát vált.

2012. júl. 22. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyenlet, összeadás, kivonás, szorzás, osztás, szöveges feladatok, geometriai feladatok.
2012. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
2012. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alapműveleteknek már a racionális számok felett kell jól menni. Geometriából háromszögek (szögösszeg, csoportosítás...), négyszögek (csoportosításuk: paralelogramma, deltoid...). Alapszerkesztések (derékszög, felező merőleges, szabályos háromszög, szögfelező, szögmásolás...), ha jól emlékszem, még valami kis analízis is volt, tudnunk kellett ábrázolni lineáris függvényekről, hogy hol pozitívak és negatívak a számegyenesen.


Nem vagyok tanár, de szerettem a matekot, és próbáltam visszaemlékezni, hogy miket tanultam ötödikben. Más iskolákban és osztályokban más sorrendben is haladhattak, nálam ilyesmik voltak. Kérd el a matekkönyvét és -füzetét!

2012. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Na ha még azt sem tudod hogy mit tanítanak, jókis tanár lehetsz :LOL. Biztosan sikeres lesz a munkád.
2012. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Na ha még azt sem tudod hogy mit tanítanak, jókis tanár lehetsz :LOL. Biztosan sikeres lesz a munkád."


Nem kell tanárnak lenni, hogy segítsünk valakinek valamelyik tantárgyból.


Amúgy még a derékszögű koordinátarendszer (pontok helye, rácssokszögek területe) is volt. Meg a geometriához alakzatok konvexitása (bár az olyan szinten, hogy a nyuszi el tud-e bújni a farkas elől... Vagy az még harmadikban?... Rendesen 7-hetedikben tanultam, de az már nem általános volt.)

2012. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Na ha még azt sem tudod hogy mit tanítanak, jókis tanár lehetsz :LOL. Biztosan sikeres lesz a munkád."


Attól még hogy nem tudom mit mikor tanítanak tudom a tananyagot.

2012. júl. 23. 00:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó a memóriám, és én úgy emlékszek, hogy ötödikes koromban olyanokat tanultunk, hogy : a természetes számok, osztó, többszörös, kerület, terület, felszín, térfogat, egész számok, törtek, tizedes törtek, szögek.


De kérd el a könyvét szerintem, azzal biztosabbra mehetsz, mert két könyv között is lehetnek tartalmilag különbségek. Mi például mozaik kiadós könyvből tanultunk.

2012. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyire én emlékszem,5-ben mi törteket tanultunk többnyire összeadni,kivonni,szorozni és osztani,tanultunk még síkidomok szerkesztését körző,ill. vonalzó segítségével,a szabályos síkidomok kerülete,területe,és hogy mi a definíciója az egyes síkidomoknak.PL. trapéz=van egy párhuzamos oldalpárja vagy pl a paralelogramma=van két párhuzamos oldalpárja.Stb stb.Mást nem nagyon.
2012. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!