Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi köze az entalpiának az...

Mi köze az entalpiának az erőmióját űvekhez?

Figyelt kérdés

Energetikai témában kerestem forrásanyagot interneten és a wiki primer energia deffiníciójánál találtam egy táblázatot, ahol az energiafajtákat osztályozta erőművek és energiatípusok szerint.


[link]


A szénhez és a természetes gáz mellett szerepel; hogy mechanikai munkát, elektromos áramot és entalpia , mint energiahordozó van írva. Nem értem mire utalhat.


Kicsit utánajártam az entalpia témának, de elég szerteágazó, a lényegét és deffinícióját könnyen meg lehet érteni, de ez hogy párosul és van összhangban az energia termeléssel, ha a képleteket mellőzzük. Ez tulajdonképpen az energiahordozó belső energiájára utal melyet ha összenyomunk vagy melegítünk robbanást idéz elő energiát nyerünk (?). De ez nem stimmel, mivel a táblázat szerint másra utalhat.



2012. júl. 22. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag hőt jelent. A fogalmazásod mindenesetre elég zagyva, érdemes lett volna átolvasnod még egyszer, elég nehéz volt kihámozni.
2012. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi az az erőmióját?
2012. júl. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!