Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek van élet a Gliese...

Szerintetek van élet a Gliese 581 d nevű 20 fényévnyire lévő exobolygón?

Figyelt kérdés
szerintem lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs...

2012. júl. 25. 12:57
 1/6 anonim válasza:
igen szerintem is
2012. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehetséges. 100% ,hogy a földön kívűl máshol is van..
2012. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs.."


Ennél szebben meg sem fogalmazhattad volna...

2012. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély.
2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nagyon sok dokumentum film szól erről a témáról.

Sokat meg is néztem, mert kinek ne lenne érdekes ez a dolog? :) Tudom, hogy ezek nagy része csak hipotézis, de sok olyan tényt ismernek a tudósok amik alátámasztják azt, hogy lehetséges! Ha pont nem is a Gliese 581-en de máshol mindenbizonnyal lehetséges.

A távolság viszont még valószínűleg sokáig olyan akadály lesz ami meghiúsithat egy esetleges kapcsolatot..:)

2012. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A korai vizsgálatok arra az eredményre jutottak, hogy a bolygó a csillag lakható övezetén kívül kering. A 2009 áprilisában végzett elemzések azonban megerősítették, hogy a Gliese 581 d valójában a lakható övezeten belül foglal helyet, így felszínén folyékony halmazállapotú víz is előfordulhat.[1][2] Stéphane Udry szerint "A bolygót nagy kiterjedésű és mély óceán is boríthatja."[3] Mivel a Föld hőmérséklete -18 0C[4] lenne az üvegházhatást előidéző gázok jelenléte nélkül is, feltételezhető, hogy a Gliese 581 d-n -üvegházhatást okozó gázok révén- létrejöhetnek olyan hőmérsékletek amelyeken a víz folyékony halmazállapotban is felvehet, így a bolygó akár életet is hordozhat.


Forrás: [link]


a saját véleményem a bolygó korát,pálya extrencitását,méretét,a csillagától való távolságát,valószínűsíthető üvegházhatás miatti hőmérsékletet figyelembe véve talán. De ha van is valószínűleg nem inteligens hanem olyan vízisikló,béka szerűségek de talán ha van szárazföld is a bolygón+megfeleő légkör+elegendő fény talán emlősök és növények is lehetnek(én valószínűbbnek tartom a sivatagot és a pólusok felé haladva a tundrát majd a jeget).

2012. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!