Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha felugrok a vonaton, akkor...

Ha felugrok a vonaton, akkor miért nem megy ki alólam?

Figyelt kérdés
Láttam valaki válaszában, de most úgy elgondolkodtam ezen. Ha logikusan nézzük akkor elkéne mennie alattam. (mármint ha a vonatkocsin belül ugrok fel)
2012. júl. 25. 15:38
 2/9 anonim ***** válasza:
a föld miért nem perdül ki alólunk? állítólag forog.
2012. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ, hogyan ugrasz:

pl ha odaállsz a vágány mellé és megpróbálsz felugrani a 200-al melléd érő vonatra...

2012. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"...Ha logikusan nézzük akkor elkéne mennie alattam..."


Nos, baj van a logikáddal. De majd javítasz rajta ;)))

2012. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tehetetlenség téged is visz tovább.
2012. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem bűn ám figyelni fizika órán...
2012. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

ez olyan, mint ha kiugrasz a 100km/h sebességű vonatból, nem csak simán talpra esel, hanem kb 100al kirepülsz és rohadt nagyot esel.

vagyis ha felugrasz a 100al menő vonaton, abban a pillanatban te is 100al mész, mivel a vonat felgyorsított téged is. annyi idő alatt pedig nem lassulsz le

2012. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

engem is érdekelt ez mindig

tavaly mentem repülővel, gondoltam, vonatban nem működött, buszon se, próbáljuk ki a gépen, hátha itt hátrsa esek, hisz sokkal gyorsabban megy. Fel is ugrottam, semmi, na oszt még egyszer, most sem... így szépen próbálkoztam, mikor egyszer csak körül tekintettem, és elég érdekes arcokat láttam kik engem néznek, h ez a hülye mért ugrándozik a repülőgépen ?? végül a stewardesek ültettek le :D h nyugi öreg, majd legközelebb... :D

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert nem jól csináltad, ki kellett volna menni a repülő szárnyára xD
2012. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!