Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Avatar Projekt. Mit gondoltok,...

Avatar Projekt. Mit gondoltok, ez tényleg lehetséges?

Figyelt kérdés

[link]


Bátor dolog ilyesmit ígérni, mert (szerintem legalábbis) az ehhez szükséges tudásnak még a közelében sem vagyunk. Nem vagyok agykutató, de nehezen hihető, hogy 10-20 éven belül egy élő emberi aggyal lehessen irányítani egy robotot.


A másik az örök élet kérdése. Mitől lesz örök? Hiszen az agy maga is öregszik. Ha teszem azt meghalok 80 évesen, és a vén, szenilis, kissé bogaras agyamat átültetik egy robotba, mire megyek vele?



2012. júl. 26. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Már most is irányítanak emberi aggyal robotot, fél éve volt kb egy hatalmas cikk belőle, hogy egy szélütött nő egyedül a gondolataival meg tudta itatni magát kávéval - egy robotkéz segítségével. Egy férfi pedig egy számítógép kurzorját tudta irányítani, sőt, kattintani is tudott - csak gondolatok segítségével.


Ez persze még nem az, hogy kiveszik az agyadat, de egyre jobban sikerül összehangolni az elektronikát a bioelektronikával. Innen már már csak pár lépés, hogy még szorosabbá fonódjon a dolog.

2012. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

> az ehhez szükséges tudásnak még a közelében sem vagyunk.

Egyetértek. Ez szerintem még nagyon távoli jövő.

2012. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

már elérték hogy az agyunkkal gépeket tudjunk irányítani http://www.youtube.com/watch?v=ppILwXwsMng

http://www.youtube.com/watch?v=1QPiF4-iu6g

2012. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Az, hogy az emberi agy át legyen plántálva egy gépbe, és ott "örökké" működjön, azért nem fog működni, mert a test (és az agy maga) öregszik el egy idő után, így vagyunk programozva genetikailag. Ha ezt sikerülne kiiktatni, akkor nem lenne értelme az Avatar projektnek, hiszen az maga lenne az örök élet.

Ami a tudat letöltését jelenti géptestbe, az elvileg lehetséges, de amíg nem tudjuk, hogy mi a tudat, és pontosan hogyan is van tárolva minden az agyban (emlékek, érzelmek), tehát ami összességében meghatározza a személyiséget, addig ezt digitalizálni megintcsak lehetetlen.

Szóval ez egy hangzatos, figyelemfelkeltő projekt, amivel talán meg lehet fejni súlyos milliárdokra is akár gazdag orosz olajmágnásokat, de kb. annyi értelme van, mint az élve fagyasztásnak (t.i. meghal az illető kiolvasztáskor).

2012. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sir Butcher: Ez azért még rendkívül primitív dolog, hiszen igen nagy sejtcsoport együttes potenciálját kell tudatosan módosítani, vagyis csak igen durva irányítást tesz lehetővé. És sajnos ebben az irányban nem is lehet előrelépni
2012. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leginkább parasztvakítás, pénzeszsákok lehúzása... a haláltól mindenki fél, valaki dollármilliókat is ad, pusztán az ígéretért.


Az, hogy irányítani lehet bizonyos funkiókat az olyan messze van az avatar koncepciójától... ááá.

2012. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SargaRigo válasza:

Esélytelen. Az, hogy valaki igen súlyos pénzekért ilyeneket ígérget, max azt vetíti elő, hogy az ő agya fog leesni a nyakáról. De nem robottestbe, hanem a kanálisba.

A végtagpótlás akaratlagos irányítása csak egy motorikus funkció, amit az agy megtanul. Ettől még reményünk sem lehet arra, hogy magára az agyra nézve többet tudunk meg, pláne hogy majd a személyiséget, emlékeket ültetjük át gépi hordozóra.

2012. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Cukimogyi01 válasza:
A távoli jövőben olyan 100-150 éven belül ESETLEG. De ha még az én életemben sikerülne (ami nem valószínű), én akkor sem vállalnám. Nem véletlenül van az "élünk-meghalunk" dolog. Én sem akarok meghalni, de el kell fogadni. Én azt mondom, hogy mindenki fogadja el (ha nem is nyugszik bele) abba, hogy egyszer minden élő elpusztul. Ki tudja milyen következménye lenne annak, hogyha esetleg rájövünk, hogy lehet le-föl töltögetni a "tudat"-ot egy testből egy gépbe, nem hiszem, hogy az olyan jót tenne.
2014. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vicces dolog felütni néha régi kérdéseket. Nos, bár még nincs 2020, azt hiszem, ez az ígéret nem jött be.
2018. júl. 23. 19:06
 10/10 A kérdező kommentje:

Viszont kiírtak a dologra egy 10 millió dolláros XPRIZE-t! :-O


[link]

2018. júl. 23. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!