Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől lehetséges, hogy egy...

Mitől lehetséges, hogy egy asztalra lerakott, látszólag stabil tárgy 20 perccel az asztalra helyezése után teljesen indokolatlanul leesik?

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő velem, hogy bizonyos dolgokat leteszek valahova.Stabilan állnak a helyükön. Egy bizonyos idő után - 10, 15 perc- anélkül, hogy bármi külső hatás (szél, elmozdítás) érné őket,leesnek, leborulnak.

Mi ennek a logikus magyarázata?


2012. júl. 29. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Az hogy kifelejtettél valamit az egyhatás biztos egyenletből. Valamilyen fizikai hatás biztos érte. Különben nem esett volna le. Ha te ennek ellenére úgy gondolod, hogy nem, akkor az ezotéria rovatban kapsz választ.
2012. júl. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szellem! Ha semmi külső hatás nem éri őket akkor nyilvánvalóan csak szellem lehet, nemigaz? A fizika lényege, hogy a dolgok valami erőhatás következtében változtatnak a sebességükön csak.


Vagy pedig, nem külső, hanem belső erőhatás, és ez a tárgy egy rakéta, ami úgy volt időzítve, hogy 20 perc múlva induljon be.

2012. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Velem is történt már hasonló, de nem ilyen kis idő alatt. Pl a szekrény tetejére tettem valamit, napokig ott áll, majd éjszaka egyszer csak hallom hogy leesik.

Szerintem valamiféle energia-anomália lehet a magyarázat ezekre a különös jelenségekre. De nem tudom, azok hogyan jönnek létre.

2012. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen...pont én is ilyenekre gondolok....amikor pl. könyvek napokig állnak egymás tetején a szekrény tetején, majd egy nappal/ éjszaka minden előzmény nélkül leborulnak...:)
2012. júl. 29. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
úgy hívják, hogy gravitáció...
2012. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem anomália. Az, hogy a könyvek megvetemednek, vagy, hogy egy tárgy nagyon lassan csúszik lefele, és a holtpontot elérve leesik.
2012. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vetemedés, vagy egyszerűen a felület, ahová leraktad, nem vízszintes. Nézd csak meg. Lehet, hogy szabad szemmel nem látszik, és akár napokig is képes látszólag egy helyben állni, de ez valójában lassú csúszás. Ahogy előttem is mondták, ha átbillen a holtponton, esik. Panelekben egészen gyakori, hogy ha az elsóbb emeleteknél valamit nem tökéletesen vízszintben raktak le, felfelé haladva ez számottevő hibává nőhet (hiszen mindig van egy pici elcsúszás, kicsivel lejjebb van az egyik sarok stb.). Így a hetediken egy látszólag vízszintes asztalon már gurulhatnak az üveggolyók. Nekem az örödiken az egész szobám ferde, minden észrevehetetlenül csúszik a sarok felé. Gondolom ez a jelenség bármilyen más házban is felléphet.
2012. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamint még az is bele játszik hogy megtudja e párával szívni magát vagy ki tud e száradni. Mert a súlya változni fog. Azonkívül a föld apró remegései akár geológiailag akár fizikai hatásoktól is bekövetkezhet. Pl elmegy a gyorsvonat vagy csak a napi forgalom. Az se biztos hogy a padló egyenes. Attól nem biztos hogy az mert annak tűnik. Pláne egy jó maga megsüllyedt toronyház aminek ha alul 2 fok eltérése van felül 2 méter.

Amúgy a csúszós újságok meg a hosszúkás trágyak hajlamosabbak a leesésre. Pl a műhelyben a polcról sose estek még le a festékesdobozok.

2012. júl. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!