Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan üveg amin...

Létezik olyan üveg amin elektromos áram hatására nem lehet átlátni?

Figyelt kérdés
Elsőre hülyén hangzik a kérdésem de próbáltam egyszerűen fogalmazni... A lényeg az hogy pár éve láttam egy filmben(lehet hogy kitaláció volt) hogy egy üveg falat gombnyomásra el homályosítottak. Az elgondolás szerint 2 normál üveg lap között volt egy harmadik ami össze volt törve... állítólag ha elektromos áramot kapott az üveg részecskéi rendeződtek és így a középső üveg is normál üvegnek látszott és át lehetett látni rajta.. a kérdésem az lenne hogy létezik -e ilyen? ha igen mi a neve?
2012. júl. 29. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyen nincs.
2012. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Azt tudom, hogy van olyan üveg amit lehet így változtatni viszont nem tudom, hogy mivel lehet változtatni és hogy hívják. Nekünk is csak tanították, hogy létezik ez.
2012. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy létezik. Ezek az intelligens üvegek.

Itt egy link, kis angoltudás kell, de vannak ott képek, és egy videó is, ami jól bemutatja. :)

[link]

2012. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Némely új kocsikban a visszapillantót is el lehet sötétíteni, ami azt szolgálja, hogy a mögötted levő fényei ne vakítsanak.
2012. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az új mercikben a tetőablak is ilyen - hatalmas tetőablak és 0-100% között tudod elektromosan sötétíteni. A 100%-nál gyakorlatilag már teljesen fekete, a fény sem jön át rajta.
2012. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 30. 11:40
 7/7 anonim válasza:
ja és elektromos tejüvegnek is nevezik és csak akkor nem lehet átlátni rajta ha valami zárja az áramkört létezik ilyen igen :))
2012. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!