Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy alkálifém-szulfidból...

Egy alkálifém-szulfidból savanyításra fejlődő dihidrogén-szulfidot brómmal oxidáljuk, melyet KBrO3 mérőoldat és-ehhez képest feleslegben vett kálium-bromid reakciójával az oldatban állítunk elő. Melyik alkálifém szulfidjáról van szó? (többi lent)

Figyelt kérdés

A feleslegben megmaradó brómmal kálium-jodidot oxidálunk,s a kivált jódot nátrium-tioszulfát-oldattal titráljuk.212mg mintához 30cm^3 0,1mol/dm^3 koncentrációjú KBrO3-oldatot és feleslegben vett KBr-ot adva, az utolsó lépésben 25,82cm^3 0,1mol/dm^3 koncentrációjú Na2S2O3 fogy.Az egyenleteket (amiket már kiegészítettem): 2BrO3^(-) + 4Br^(-) + 6H^(+) = 3Br2 + 3H2O

4Br2 + H2S + 4H2O= 8HBr + H2SO4

Br2 + 2I^(-) = 2Br^(-) + I2

I2 + 2S2O3^(2-) = 2I^(-)+ S4O6^(2-)

azt kiszámoltam hogy 0,003mol KbrO3-t használtak és ebből(ha jól számolom)0,001291 a felesleg, de itt akadtam el, hogy hogyan következtessek a H2S (azaz a kén tartalomra)????



2012. aug. 5. 20:25
 1/3 anonim válasza:
7%

Először is költözz el szépen a szüleidtől végre, hiszen jócskán elmúltál már 25. És hagyd már abba az iskolát is, hisz évek óta bukdácsolsz!

Kezdj el dolgozni valamit minél hamarabb, és persze ismerkedni is kéne, emberekkel lehetőleg. Ha ezekkel megvagy, és már a szüzességedet is elvesztetted, na akkor térj vissza újra erre a kérdésre. Zsigerből jön majd a válasz rá:

"Mégis kit érdekel?"

2012. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.Nem múltam el 25.

2.Lehet hogy pancser vagyok, mert nem tudom megoldani, de te még pancserebb, ha még a saját gyengeségedből le is támadsz!

2012. aug. 7. 21:20
 3/3 anonim válasza:
6%
TROLOLOLOLO! Az első mekkora trolll! :) Bazz... Nagyon betalált :D Mint ha a nagyapámat hallottam volna :) nekem is ugyanezt mondta!!! sztem haver jobb ha az öregre halgatsz, neki mindíg igaza van :)
2012. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!