Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fénysebesség meghaladására...

Fénysebesség meghaladására elméleti lehetőségek? Szerintetek képesek leszünk-e rá valaha, vagy pedig a Naprendszer foglyai maradunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, igen, tisztában vagyok azzal, hogy a fénysebesség meghaladására nincs lehetőség, viszont időről időre felvetődnek még komoly elméleti fizikusok részéről is ötletek arra, hogy esetleg meg tudnánk kerülni ezt a problémát pl. Alcubierre-meghajtás, warp drive, féregjáratok stb.


Mennyire megalapozottak ezek az elméletek?


(nem műszaki ember lévén én meg sem kísérelem az alapjukat adó számítások megértését)


2012. aug. 9. 00:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Rosszul tudod: tömeggel rendelkező test nem érheti el a fénysebességet, ennek ellenére túllépheti azt...
2012. aug. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Michio Kakunak vannak ezzel kapcsolatban érdekes előadásai.Keress rá.


A fénysebességet valóban nem lehet elérni az E=mc2 törvény miatt.Ez viszont nem jelenti azt hogy a Naprendszer foglyai maradnánk.Rengeteg másféle nagy sebességet elérő technika van.Én leginkább a tokamak reaktoros fúziós rakétában bízom.Bár még ezzel is rengeteg idő elhagyni a Naprendszert.


Az olyanok mint a féreglyuk és a térhajtómű pedig annnyi energiát követelnek hogy a gyakorlatban már a lehetetlen dolgokhoz sorolhatóak.Szerintem ezeket nem nagyon lehet kivitelezni,az energiafelhasználásuk végett.De mondjuk ismét csak egy elméleti szerkezethez nyúlva talán lehetséges lenne az energia ellátásuk. A Dyson szféra elvileg szolgálhat elegendő energiaforrásként .

2012. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 EagleHUN ***** válasza:
22%

Valószínűleg mind rosszul tudjuk, csak új bizonyítékokra várnak a tudósok.

Egy új elmélet szerint csak "közeg" ellenállásról van szó az korlátozza a sebességet, csak az a kérdés mi ez a közeg. Egyenlőre teljesen ismeretlen, az összetétele, talán a nemrégiben felfedezett sötét anyag és sötét energia részecskéi lehetnek amik korlátozzák a sebességet.

Mert hogyan is működik? Minél jobban megközelíted a fénysebességet minél gyorsabban mész annál több energia kell az előrejutásodhoz. 300km/s nál "csak" egy olyan határt ér el az általunk ismert "anyag" (az elektromágneses spektrumot/fényt is beleértve) ahol már több energiára lenne szükség az előrejutáshoz mint amennyiből maga a részecske áll. Tehát elvileg ha tudjuk mi az amibe beleütközünk ügyes technológiával ki is zárhatjuk, akkor lehetővé válna akár végtelen sebesség is.


Ezek az elméletek a logikus következtetés a jelenlegi tudásból és a fikció határán mozognak, mindenki döntse el hisz-e nekik azért érdekes:

[link]


[link]


[link]


[link]

2012. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen értelme túllépni a fénysebességet mert az is lassú.
2012. aug. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha túllépjük a fénysebességet, akkor gyakorlatilag amit látunk közben az nincs is ott?
2012. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A világűr tele van kis apró ide-oda repkedő aszteroidákkal,mikro meteoritokkal. percenként több száz. Ha csak 98%-val haladsz a fénysebességgel akkor 24 órán belül ütközöl minimum 500-db-al.

Az űrhajód (illetve a benne utazó is)olyan lesz 1 héten belül mint a szita,hiszen ez kb olyan mint a géppisztoly lövedékek közt repülni ....ügye nem 1 nem egy életbiztosítás .


Szóval szerintem ezen ok miatt örökre a naprendszer foglyai vagyunk,mert kész életveszély a világűr a nagy sebességgel utazóknak.

2012. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kis sebességgel sem életbiztosítás.

A Perseidák pl. hozzánk képest olyan 40 km/mp sebességgel mozognak. Amelyik eléri a Földet, az 8 cm-re áll bele a betonba.


Kérdező: igen, lehetséges, hogy találunk valamilyen új, hatékony technikát. De hogy mit... a középkorban pl. azt hitték, hogy lehet aranyat készíteni. Kevergetéssel.

Nos: úgy nem lehet - de máshogy igen.

2012. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zorall1 ***** válasza:
Két olyan test nincs a világon ami egymáshoz képest fénysebességgel vagy gyorsabban halad, viszont ha az űrhajó ezt megközelíti akkor a fedélzeti idő lelassul így az utazó kvázi túllépte azt! Gondolom ilyen járművek megépülése teszi majd lehetővé a csillagközi emberes űrutazásokat. Ez persze nagyon távoli jövő, ehhez sokkal fejlettebb űrjárművek kellenek amik évekig biztosítják fedélzetükön a létfeltételeket. A féregjáratban pedig van valami! De most elfelejtettem a tudományos magyarázatát hirtelen!
2012. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Komplikato ***** válasza:
2012. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EagleHUN ***** válasza:

Az előző link magyar nyelvű magyarázata szerintem jobban leírja miről is van szó:

[link]

2012. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!