Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon hol lehet a...

Magyarországon hol lehet a legjobban megfigyelni a csillagokat?

Figyelt kérdés
Tehát melyik az a város/hely, ahol a legjobban lehet gyönyörködni a csillagokban? (nem csillagvizsgálókra gondolok)
2012. aug. 10. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan helyen, ahol kevés a szmog(nem nagyvárosban) és nem túl felhős az ég.
2012. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Balaton környékén nagyon szépen voltak!
2012. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Két dolog teheti a csillagok fényét kevésbé fényessé, kevésé jól láthatóvá:

1. A szmog, pára, tehát magában a légkörben található elemek.

2. A fényszennyezés. Ugye egy nagyváros környezetében a légkör szétszórja a fényt, így kevésbé lehet látni jól a csillagokat.


Tehát onnan lehet jobban látni, ahol kisebb a légszennyezettség, lehetőleg magasabban fekvő területen. Illetve messze van minden erősebb mesterséges fényforrástól, azaz elsősorban a városoktól.


Szerintem az Északi-középhegység eldugott csúcsain, a nagyobb városoktól jóval, a kisebb falvaktól is némileg messzebb. Esetleg a Dunántúli-dombság is jó választás lehet, mondjuk a Pilis kisebb-nagyobb csúcsai is számításba jöhetnek. De mivel a legtöbb gondot a fényszennyezés okozza, így az Alföld településektől messzebb lévő pontjai is hasonlóan jók lehetnek.


Hogy pontosan honnan a legjobb, az biztos, hogy szubjektív, így nehezen megválaszolható kérdés.

2012. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó átlátszóság, nyugodt levegő és ne legyen fényszennyezés. Ezek alapok a jó észleléshez. Nem feltétlen kell magasabb hely. Magyarország mindenféle szempintból rossz hely. De pl az amatőrcsillagász tábor Tarjánban szokott lenni. Biztosan nem véletlenül. Vagy Szentlélek is ilyen. De már egy sötét falu széli ég is ezerszer jobb egy város közeli helynél.
2012. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Kaposvártól délre található Zselicségben létesült Magyarország első Csillagos Égbolt Parkja, úgyhogy szerintem elég jól lehet ott nézelődni. Budapestiként sosem értettem hogy lehet annyi csillagot látni egyes képeken, filmeken, de két évvel ezelőtt megtapasztaltam Abaligeten. (Nincs messze a Zselictől.) További infok itt: [link] Továbbá a Mesztegnyői Kisvasúton is szerveznek néha csillagnéző túrákat.
2012. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!