Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kifejlődhetnek az űrben...

Kifejlődhetnek az űrben kozmikus szörnyek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy van rá e rá egy kis esély hogy ilyen létezhet vagy teljességgel kizárt?

Olyanra gondolok ami az űrben keletkezett és hihetetlen méretűvé fejlődhetett,akár bolygókkal is táplálkozhat stb.


2012. aug. 10. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdező:nem valami gyenge sci-fi filmben élünk,ezt ne felejtsd el!A számtalan ok közül,ami miatt egyszerűen baromság amit kérdezel csak párat említek:Az űrben lévő dermesztő hideg,a zéró nyomás,stb.Tehát előbb fagyna meg,sőt előbb robbanna szét a nulla nyomástól,minthogy bármelyik bolygót bekebelezhetné.
2012. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre utaló jel, és az ötlet fizikai/biológiai megalapozottsága is kérdéses.
2012. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lovacraft után szabadon? Nem valószínű az ilyen "szörnyek" létezése, az űr olyan közeg, ami nem teszi lehetővé, hogy ott magától élet keletkezzen. Ha egy bolygón alakult ki, akkor is a körülmények olyan drasztikusan különböznek, hogy esélytelen, hogy képes lett volna bármi túlélni az "űrbe kerülést".
2012. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vannak, ilyenek például a fekete lyukak.
2012. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A földi életen kívűl semmilyen életet nem ismerünk, viszont elképesztő, hogy az élet a Földön belül milyen extrém viszonyokhoz is alkalmazkodott. Én nem tartom kizártnak, hogy az élet már az űrt is meghódíthatta valahol az univerzumban...

30/F regényíró

2012. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pimbula:


Egyetértek veled abban, hogy mi csupán egyetlen fajta életet ismerünk, s ebből túl nagy merészség lenne messzemenő következtetéseket levonni.


Tehát bár nem tartom túl valószínűnek, nem ismerek olyan indokot, ami kizárná azt, hogy az űrben kialakuljon valamiféle élet. Az általunk ismert élet alapkövei (aminosavak) legalábbis megtalálhatók az űrben is.

2012. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az élet kialakulásához kémiai reakciókra van szükség, amihez pedig anyag és megfelelő feltételek (részecskék kvázi ütközése) szükséges. Továbbá az élőlényekre legjellemzőbb dolog az anyagcsere. Továbbá az is törvényszerű, hogy random nem jön létre bonyolult életforma, folyamatos fejlődések árán komplikálódik az élőlények felépítése.

Az űr állítólag üres (nagyon ritka), tehát a kémiai reakciókhoz és az anyagcseréhez nincs biztosíva alap.

Te a Bolygók elfogyasztásával akartad ezt pótolni, ahhoz pedig mozgásra, látásra és nem végső soron nagyon összetett emésztésre lenne szükség, ami pedig az utóbbi, evolúciós törvényt rúgja fel.


Sajnos az az igazság, hogy az űr nagyon unalmas és ritka hely. Nem valószínű, hogy akár egy bolygóról egy ösztönösen cselekvő faj képes legyen kijutni az űrbe, ahogy a tengerből kijutottunk, hiszen nem találna ott semmi kedvére valót.

Azonban néha fantáziálók olyan ikerbolygókról amelyek felszínén egyaránt kialakult az élet, és tegyük fel egyes fajok képesek áthidalni a bolygók közti távolságot, hogy a másik bolygón élelmet gyűjtsenek.

2012. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alaque ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki azt írta, a fekete lyukak ilyenek, nekem is egyből ez jutott eszembe.


Utolsó válaszolónak:

A Star Wars univerzumban van egy bolygó-hold páros, Onderon a bolygó, Dxun a hold. Viszonylag kicsi a különbség a tömegük közt, valójában szinte testvérbolygók, csak az egyik valamiért inkább kering a másik körül, mint a másik az egyik körül, ráadásul az Onderonnak van még három másik holdja is. Mind a Dxunon, mind az Onderonon kifejlődött az élet, burjánzó esőerdők borítják őket. Évente egyszer annyira közel kerülnek egymáshoz, hogy az atmoszférájuk gyakorlatilag összekapcsolódik. Ilyenkor megesett a régi időkben, hogy onderoni és a dxuni nép sárkányszerű lények hátán lovagolva küzdöttek egymással az égen, a két föld közt! :D


Valahogy így nézhetett ki:

[link]


Bocs az offért. :)

2012. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az atmoszféra vastagsága a bolygó átmérőjéhez képest úgy aránylik, mint a héja az almához. Vastagabb, nagyobb atmoszféra az élet számára végzetes lenne.


Ha két bolygó annyira megközelíti egymást, hogy az atmoszférájuk "összeér", akkor kvázi egymásba zuhannak, összeütköznek. Ami nem valami jó dolog. Zuhanás közben, ahogy összepréseli maga előtt a levegőt, az úgy felforrósodik, hogy még a sziklák is megolvadnak. Abban nemigen lehetne röpködni, nem beszélve a folyamatos hegyomlásokról meg földrengésekről, amit a két bolygó gravitációs mezejének megbolydulása okoz...


Ennyit a sci-firől.

2012. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alaque ***** válasza:
Nem tudsz elképzelni egy olyan rendszert, amit pont egy ilyen éves ciklus tart egyensúlyban? Elméletileg elképzelhető, még ha igen kicsi is rá az esély.
2012. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!