Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig tart augusztusban a...

Meddig tart augusztusban a hullócsillageső?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Most hétvégén (szombat, vasárnap) lesz a Perseida raj maximuma, majd 18-án a Kappa Cygnidák meteorraj lesz látható. A Perseidák sokkal szebbek, több rajtaggal, így most hétvégén célszerűbb kifeküdni egy este pár órát. :)
2012. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hánykor lesz?
2012. aug. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs "hánykor"

A Föld áthalad egy széles sávban ami tele van Perseida meteorokkal, ami több napig tart (én már láttam pár tagot hétfő és kedd este is pl.). Ennek a maximuma lesz ma este, de nem mondhatunk olyat, hogy hány órakor.

Egész este lesz a maximum, éjfél után kicsit több rajtaggal, így akkor érdemes nézni.

Akit tényleg érdekel, az tényleg menjen egy olyan helyre, ahol nincs fényszennyezés, sokkal szebb.


Tegnap innen a Gellért-hegyről borzalmas volt, alig látszik pár csillag, és még kevesebb hulló ahhoz képest, amit otthon szoktam látni. :(

2012. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:)sajnos nemtudtam nézni mert teljesen felhős voolt az ég..:/ de azt a meteoresőt nagyon remélem hogy elérem!!! nagyn kíváncsi lennék rá.másrészről a kérdésem az volt hogy meddig tart mert már mondták h mikor kezdőthet csak nemtudom meddig érdemes nézni.. úgy körülbelül? egy hétig? 2-3 nap az egész? ez a kérdésem
2012. aug. 15. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!