Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik lehetnek ezek a növények?

Mik lehetnek ezek a növények?

Figyelt kérdés
Próbáltam meghatározni őket, de nem jártam túl sok sikerrel, és mivel külföldön vagyok, semmilyen nyomtatott anyagot nem tudok beszerezni... Ha valaki felismeri valamelyiket, megírná? Nagyon köszönöm!

2012. aug. 11. 08:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2012. aug. 11. 08:26
 2/12 A kérdező kommentje:

6.:

[link]

[link]

7.:

[link]

8.:

[link]

9.:

[link]

10.:

[link]

[link]

Remélem, jó számoztam be őket, és azt is, hogy eléggé látszanak. és még egyszer előre is köszönöm a segítségeteket. :)

2012. aug. 11. 08:27
 3/12 anonim válasza:
6. Bogláros szellőrózsa szerintem.
2012. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A 3. meg mintha Kigyószisz lenne.
2012. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5. gyermekláncfű
2012. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6. lehet réti bolgárka, de ez nem biztos
2012. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért amiket letépsz, vigyázz, nehogy véletlenül védett legyen!
2012. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bogláros szellőrózsára én is gondoltam, de az már rég elvirágzott, ezek a képek pedig most augusztus elején készültek. Kigyósziszt már meghatároztam, ez sajna nem az.

Réti bogárka... elgondolkodtató, lehet. gyermekláncfű jó lenne, de ennek a szára nem üreges :(

És amúgy remélem is, hogy nem védettek: amiket tépkedtem, egy városi parkból valók.

Köszönöm az ötleteket, és várom még a válaszokat. :)

Igazából az első 5 lenne a legfontosabb.

2012. aug. 11. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Az első talán tyúkhúr.

A második egy Veronica faj (magyarul írják veronikának? sosem használtam a magyar nevét), de meg nem mondom neked kép alapján fejből, hogy melyik, ezt határozza meg az, akinek két anyja van. Legyen a közönséges, oszt csókolom. (Úgysem látszanak a bélyegek, ha lenne határozom, akkor sem.)

A harmadik orvosi atracél lesz. Magyarul "a Boraginaceae, aminek mindig elfelejtem a nevét, de tudom, hogy az".

A negyediken gondolkozom egy keveset, arra nem vágnék rá egyből semmit. Folyt. köv.

2012. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos... a négyes talán sarlófű, de fura a levele. A Falcaria vulgaris viszont gyom, olyan levele lehet, "amilyet akar", de ha éles a széle, akkor az lesz.

Az ötödik egyértelműen egy hölgymál. Szeretnek hibridizálni keresztül és kasul, így nem tudom megmondani, melyik, de feltételezhető, hogy a közönséges.

A hatodik boglárka, réti... vagy kúszó. Utóbbira tippelek, a levélalak arra jobban hasonlít.

A hetes Potentilla... pimó. Talán a homoki.

Illetve még az utolsó egy keresztes virágzatú, de ennél többet most nem fogok tudni kisilabizálni belőle. Az első öt könnyebb.

2012. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!