Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az univerzumnak hogyan lesz...

Az univerzumnak hogyan lesz vége, hogyan fog elpusztulni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az egyik elmélet szerint ha az anyag sűrűsége az univerzumban egy kritikus érték alatt van, akkor az univerzum a végtelenségig tágul (nyílt univerzum). Ha viszont ezt az értéket meghaladja, akkor az univerzum tágulása egy idő után lelassul, majd megáll és a gravitációs vonzás hatására összeroppan egy hasonló állapotba, mint ami az ősrobbanáskor volt. Ebből aztán egy új ősrobbanással kezd majd ismét tágulni (zárt univerzum).
2009. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Senki sem tudja. A teóriák is csak valószínűsített találgatások. Az viszont biztos, hogy a földi élet jóval az univerzum előtt bekrepál, ugyanis a napunk felduzzad szép nagyra, először eléget mindent a környéken, aztán kihűl.
2009. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Aki futtatja az "universe" nevű programot, az kiadja a "kill -9 universe" parancsot. :oD


(Ennek oka pedig valószínűleg az lesz, hogy megunja a sok hülye kérdést az stdout-on, amit kezdéskor elfelejtett fáljba irányítani.)

2009. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

SORSUNK

Sugárfertőzött

Szennyes-szép

Hajnalon egyszer

Arra virradunk,

Hogy valami

Nagyot csikordul,

Amikor a Föld

a Napba fordul,

S úgy fogad

Majd minket a Nap,

mint lyukas kétfillért

A kolduskalap.


/Sajnos nem tudom,kitől ered,de engem megfogott../

2009. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Úgy hogy rettenetesen berugok és szétverem az egészet..:D
2009. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 2.ik válaszolóval értek egyet. Jelenlegi mérésekből(Hubble űrtávcső) annyit tudunk a világegyetemről "biztosat" hogy valamilyen erő okán fokozatosan gyorsulva tágítja a belátható univerzumot. Azt hogy miért,merre,hogyan,.. csak találgatnak,fogalmuk sincs hogy mitől,egyesek elkeresztelték "sötét erőnek" ezt.

Nincs biztos válasz,valószínűleg nem tudunk még eleget az anyag-energia természetéről.

2009. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy értesültem, hogy a jelenlegi állás szerint az Univerzum annyira kitágul majd, hogy az addig összetartó részek és részecskék eltávolodnak egymástól, "megereszkednek a tartóoszlopok" , az anyag egyre kisebb részecskékké, végül energiamintázattá majd energiává válik.
2009. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rendkívüli módon fel fog melegedni, majd darabjaira "esik szét", és végül visszamerül oda, ahonnan kiáradt annak idején (a kezdetek előtt).
2009. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
80%

Az univerzumra nincs tippem, de a bolygónkat mi magunk tesszük tönkre, az biztos!

-ReapeR-23/F

2009. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy másik elmélet: tágul az univerzum, és a bolygók, csillagok is távolabb kerülnek egymástól, tehát szép lassan ki fog hülni.
2010. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!