Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy hogyha valakit emlékeztetnek a halálra, akkor öntudatlanul is intoleránsabb lesz az olyan emberek felé, akik másak, mint ő, és akaratlanul olyan dolgokat fog tenni, amivel valahogy árt nekik?

Figyelt kérdés

Pár hónapja láttam egy ismeretterjesztő csatornán, hogy elvégeztek egy olyan tesztet, hogy összeismerettek egymással gondolkodásban eltérő embereket pl. vallásos, ateista, baloldali, jobboldali stb.


Ezekután elvitték őket ebédelni, de egymásnak kellett megfűszerezni az ételüket. Normális fűszerezték.


Másnap reggel bevitték őket egy vetítőterembe és különböző halállal kapcsolatos dolgokat vetítettek le nekik pl. kórházban intenzív osztályon haldokló ember, csontváz, filmekből haldoklással kapcsolatos jelenetek stb.


Ezekután ismét elvitték őket ebédelni és megint egymás ételét kellett megízesíteniük. A más gondolkodású ember ételét nagyon elborsozták vagy elcsípőspaprikázták, miközben többen is enyhén vicsorgó képet vágtak, vagy riadt szemekkel néztek és kicsit rángott a szájuk, a velük egyező gondolkodású emberekkel azonban kedvesebben bántak, mint előző nap, akikkel akkor szintén semlegesek voltak.



2012. aug. 19. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
tény, hogy az emberek gondolkozását lehet befolyásolni, de azért szerintem ennyire nem
2012. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem tudod mi ennek a címe? Kíváncsi vagyok rá! :)
2012. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a bosszú, amiért okoskodtak.
2018. szept. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!