Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen vegzettseg kell hogy...

Milyen vegzettseg kell hogy csillagasz vagy aszrtonauta lehessek?

Figyelt kérdés
Reszlete informaciot szeretnek megtudni errol az agrol..

#cél #asztronauta #csilagasz
2012. aug. 19. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

ennek a valószínűsége kb 0,000000001%!

nem hinném, hogy sikerülne.


a csillagász képzés elvégezhető magyarországon is! de az űrhajós dolog asszem csak fülföldön végezhető el. feltételezem, hogy kb most végezhetted el a 8. osztályt, a jegyeid szerintem gyengék. Farkas úr is úgy került ki az űrbe, hogy meghívták elvtársként, még az előző rendszerben. szerintem nagyobb dicsőség egy nemzetnek a saját fiát küldeni az űrbe mint egy másikat. hiába van ilyen olyan únió - szlovákia esetét nézd meg!


a magyarok között sok feltaláló van. nem mondom, hogy legyél te is az! bár azt már régen el kellett volna kezdened! nekem már 7-8. ban az járt az eszemben, ha egy sejtbe festőanyagot juttatunk, majd egy kivonószerrel eltávolítjuk pontosabban el akarjuk távolítani de nem tudjuk mindegyikből. stb... a sejt szintű dolgok nagyon érdekelnek, és én akkor voltam 7. es. 4. es koromban olvastam az első kémiával kapcsolatos könyvet, és akkor értettem meg hogy olyan nincs hogy víz atom meg hasonlók. akkor kezdtem el fejlődni magamtól. szóval neked is kellene hogy legyen egy realisztikus elképzelésed!

a csillagász és az asztronauta két különböző ágazat!


olyan mintha én a mikrobiológus mellett pszichológus szeretnék lenni.


jó lesz az a szakképző neked!

2012. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csillagász akarsz lenni, akkor tanulj fizikát. Az asztronauta dolgot szerintem is el lehet felejeteni. És, mint az előtem szóló írta, ez valójában nem egy ág, hanem kettő.... két teljesen más tészta. De nem kell aggódnod, csak szorgalmasan tanulni a matekot, meg a fizikát, és akkor venni fogod az akadályokat. Nem kell komolyan venni, hogy csak abból lesz kutató, aki már alsó tagozatban ejtőkísérleteket csinál a gravitációs gyorsulás megállapításához. Azt nem is értem, hogy hogy jött ide az a sejtfestős baromság.
2012. aug. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

csillagász-van egyetemen csillagász szak és nem árt ha penge vagy matek,fizika,kémiából

asztronauta-menj olyan országba ami ESA tag,vagy az usá-ba.legyél az adott ország állampolgára.kérvényezd,hogy felvegyenek az űrprogiba,vagy dolgoz valami űrüs dolgon-és vagy kiválasztanak vagy nem.

2012. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csillagász lehet, aki valamilyen tudományegyetemen matematikai vagy fizikai irányú szakra jelentkezik és onnan szakosodik. Például ezt megteheti az ELTE-n.

Az asztronautának ehhez semmi köze, ő általában valamilyen mérnöki vagy fizikusi tudomány képviselője, aki ezen felül be tud kerülni ilyen programba. Ehhez persze valamelyik, az űrhajózást művelő országba kell menni (az ottani nyelvet és az angolt kiválóan ismerni), és a saját szakmában olyan eredményeket felmutatni, amelyek alkalmasak a kiválasztásra. Farkas Bertalant hagyjuk, akkor és ott a politikai szempontok döntöttek.


De kezdetben minden gyerek csillagász vagy asztronauta szeretni lenni. Jól hangzik. De általában semmit nem tudnak a követelményekről. Te mit tudsz ezekről? A csillagásznak általában vagy a fizika valamelyik ágához, vagy a matematikához kell nagyon értenie (többnyire mindkettőhöz). Az asztronauta, ha nem dísznek viszik, komoly mérnöki ismeretekkel rendelkezik. Enélkül nem élné túl.

2012. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. azért írtam le ezeket a dolgokat, mert szerintem nem lehet elég korán kezdeni.


a matek vagy a fizika melyik ágazata érdekel?

2012. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek az infot! :)
2012. aug. 22. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
nem válaszoltál :)
2012. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
inkabb a Fizika
2012. aug. 23. 08:02
 9/9 anonim ***** válasza:
na, de annak melyik ágazata? :D ezt sem érted? :)
2012. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!